نوروزی:

مهریه باید به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت شود

مهریه باید به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت شود نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن اشاره به بررسی های طرح مهریه در کمیسیون متبوع خود تصریح کرد: تاکید ما در این طرح بر این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت شود، اما اگر دو طرف قصد داشتند مهریه را سکه و به صورت عندالمطالبه پرداخت و دریافت نمایند دیگر زندان در این مورد به صورت کلی حذف باشد.


حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به آخرین تصمیمات در مورد طرح مهریه کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: ما تا آخرین لحظات در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بر روی این طرح کار می کردیم که مجلس مشغول بررسی بودجه ۱۴۰۰ شد، ان شاءالله اتمام کار این طرح از نخستین اقدامات کمیسیون در سال آینده خواهد بود.
وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که مهریه یک معامله خصوصی است که میان دو طرف اجرا می شود، اراده ما در این طرح بر این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدای عقد دریافت شود، اما اگر دو طرف قصد داشتند مهریه را سکه و به صورت عندالمطالبه پرداخت و دریافت نمایند دیگر زندان در این مورد به صورت کلی حذف باشد و مبحث بگونه ای باشد که حکومت اسلامی و دادگاه ها گرفتار این امر نباشند یعنی دیگر تعیین هزار سکه و درگیر کردن دادگاه ها معنایی ندارد.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت: اول اراده ما این است که مهریه به صورت نقد در همان ابتدا پرداخت گردد ولی اگر اراده دو طرف بر این است که مهریه به صورت سکه و عندالمطالبه باشد تضمین خاصی در نظر بگیرند و سقف آن ۱۱۴ سکه و بیشتر از آن هم ممنوع باشد.
او در آخر افزود: می خواهیم کاری نماییم مهریه که یک نوع هدیه است به چالشی برای جوانان و نظام تبدیل نشود، اقدامات ما در این طرح در چارچوب اصلاح چند مواد از قانون روش اجرای محکومیت های مالی و قانون حمایت خانواده در حوزه مهریه انجام می شود.1399/12/20
11:21:22
0.0 / 5
1007
تگهای خبر: جوان , جوانان , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان