مردم به كدام نامزد ریاست جمهوری رای می دهند؟

مردم به كدام نامزد ریاست جمهوری رای می دهند؟ جوان بین: پرسش مهم این است که مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری که مقرر است خرداد ماه آتی برگزار شود، به چه کسی رای خواهند داد؟ در پاسخ باید اظهار داشت که باتوجه به تجربه ی مجلس یازدهم، انتظار می رود ملت به داوطلبی رای دهد که اهل خرد و تخصص باشد و خودرا از آنِ مردم و خدمتگزار آنان بداند.


نیروی انسانی متخصص یکی از منابع و معیارهای اصلی ثبات و توسعه ی پایدار برای هر جامعه و حکومتی همچون جامعه ی ایران بشمار می رود و هر چه شمار اشخاص خردمند، روشن بین، متخصص و کوشا، در ساختارهای اجتماعی و سیاسی کشور بیشتر باشد امنیت و موفقیت جامعه و کامیابی برای رسیدن به اهدافش، ضریب اطمینان بالاتری خواهد داشت.
از این رو، بیشتر مردم ایران برای رسیدن به اهدافش، در انتخابات ۱۴۰۰ خورشیدی به فرد یا نامزدی رای می دهند که همه ی شهروندان را با چشمی پرمهر و سینه ای لبریز از محبت می نگرد، خشم آنان را نمونه و جلوه ای از خشم خدا به حساب می آورد، مردم را از ۲ گروه بیرون نمی داند: یا مسلمانند که با او هم کیش و هم آیین اند یا پیرو مذاهب دیگرند که با او همنوع و هم جنس اند.
انتظار می رود مردم به شخصیتی رای دهند که اصناف و گروه ها به خصوص جوانان و زنان را مانند خودش "انسان" قلمداد می کند و آن گاه این نتیجه می گیرد که همان گونه که خود در زندگی و کار و تصمیم گیری از لغزش به دور نیست دیگر انسان ها نیز بدون لغزش نخواهند بود. پس در رابطه با جوانان و گروه ها و احزاب و اصناف چنان عمل و داوری می کند که توقع دارد خداوند با او مواجه شود و عمل کند.
مردم به نامزدی رای می دهند که هیچ گاه نمی گوید باید در هر امری کورکورانه اطاعت کرد و هیچ گاه از دیگران نمی خواهد که از او کورکورانه اطاعت و پیروی کنند. فردی که جزو جماعت چاپلوسان و ثناگویان نیست برای اینکه اینان به تعبیر امام علی (ع) همیشه طالب آسایش اند و در روز سختی مردم را به چنگ بلا می سپارند و خود به گِرد صاحبان قدرت حلقه می زنند.
مردم به نامزدی رای خواهند داد که جزو ترسویان نیست برای اینکه اینان اشخاص ضعیفی اند که هم خود می ترسند و هم پایه ی تصمیم و اراده ی دیگر مسئولان را سست می کنند. جزو حریصان و طماعان نیست برای اینکه این جماعت همیشه از منافع عینی و شخصی خود و اطرافیانشان سخن می گویند و برای کسب قدرت و مال و شهرت، دیگران را به ظلم و ستم تشویق می کنند.
مردم فرد آگاه و اهل مطالعه ای را انتخاب می کنند که نه ستم کرده و نه ستمگر را با دست و زبان و قلم کمک کرده است، فردی که مقاوم و جسور است، اهل انتقاد، پاسخگویی، اعتدال در تصمیم گیری و نظم، دارای بینش سیاسی و شفافیت در رای و خواهان نظارت بر ارکان حکومتی و دولتی است.
فردی که اسلام را منادی آزادی فکر و عقیده و بیان و قلم و مساوات می داند، تکثر اجتماعی و سیاسی را به رسمیت می شناسد، به داوری اکثریت مردم و داوری مطبوعات و قانون اساسی تن می دهد، میزان را رای ملت و نه رای یک شخص می داند.
بیشتر مردم به نامزدی برای ریاست جمهوری آینده رای می دهند که برای خویش و دیگر مقام ها، عدالت و آزادمنشی و انصاف و شجاعت می خواهد، تحمل و تخصص، صبوری و خویشتنداری و حق طلبی، شناخت درست از موضوع ها و مسایل داخلی و خارجی، قدرت استدلال، ستایش ناپذیری، مقاومت در مقابل پیشنهاد رشوه و عشوه و چاپلوسی و تهدید می طلبد.منبع:

1399/12/25
13:33:21
0.0 / 5
804
تگهای خبر: جامعه , جوان , جوانان , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان