تأمین ۱۲۲ هزار وسیله توانبخشی برای معلولان در سال ۹۹

تأمین ۱۲۲ هزار وسیله توانبخشی برای معلولان در سال ۹۹ به گزارش جوان بین مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور درمورد تأمین وسایل توانبخشی افراد دارای معلولیت اظهار داشت: سال ۹۹ توانستیم ۱۲۲ هزار وسیله را تهیه و تأمین و یا هزینه آنرا به افراد دارای معلولیت تقدیم نماییم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دکتر بریمانی در مورد خدمات توانپزشکی که در سال ۹۹ به معلولان عرضه شد، با اشاره به اینکه در سال ۹۹ به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر خدمت عرضه دادیم، اظهار داشت: در مورد تأمین وسایل بهداشتی که معلولان ضایعه نخاعی و بسترگراها نیاز دارند، ما ۴۴ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد را زیر پوشش قرار می دهیم که پارسال ۲۷ هزار نفر از افراد دارای ضایعه نخاعی بودند و حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر بسترگرا بودند و به صورت میانگین، ماهانه ۱۸۰ هزار تومان دریافت نمودند.
بریمانی همینطور با اشاره به اینکه در دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی حدود ۱۴۰۰ مرکز روزانه و حرفه آموزی و کارگاه های تولید حمایتی داریم که به ۵۵ هزار نفر از افراد دارای معلولیت، خدمات آموزشی و توانبخشی عرضه می کنند، اظهار نمود: از این تعداد ۴۸ هزار نفر از یارانه های سهم سازمان بهزیستی برخوردار می باشند.
مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی اظهار داشت: حدود ۱۷ مرکز پشتیبانی شغلی داریم که ۷۱۰ نفر از این افراد را در ارتباط با کاریابی و عرضه خدمات یاری می کنند.
بریمانی در ادامه با اشاره به اینکه برای حدود ۵۰۰ نفر در برنامه غربالگری و تشخیص اختلالات طیف اتیسم غربالگری انجام شد اظهار نمود: ۱۸۹ مورد ابتلای به اوتیسم تشخیص داده شد که به مراکز عرضه شدند تا خدمات آموزشی و توانبخشی به این افراد عرضه شود.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۹۹، ۲۱ هزار وسیله کمکی و اندام مصنوعی برای افراد دارای معلولیت که احتیاج به اندام های مصنوعی داشتند تأمین شد، اضافه کرد: همینطور حدود ۲۶۸۵ مورد به کودکان ناشنوا جهت کاشت حلزون کمک شد.
مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی در ادامه درباره برنامه های هنردرمانی توضیحاتی عرضه کرد و اظهار داشت: مجموعا در ارتباط با برنامه های هنردرمانی که در مراکز روزانه و شبانه روزی در حال خدمت هستیم، ۱۵۳۳ مرکز را زیر پوشش داریم که ۳۲۰۰ کارشناس آموزش دریافت کرده اند تا بتوانند هنردرمانی را ارائه نمایند.
بریمانی همینطور از دیگر برنامه های سال ۹۹ را برگزاری چهار جشنواره منطقه ای تئاتر افراد دارای معلولیت و نمایشگاه کشوری نقاشی به صورت مجازی عنوان نمود و در ادامه درمورد تأمین وسایل توانبخشی افراد دارای معلولیت اظهار نمود: سال ۹۹ توانستیم ۱۲۲ هزار وسیله را تهیه و تأمین نماییم و یا هزینه آنرا به افراد دارای معلولیت تقدیم نماییم.
منبع:

1400/01/23
10:26:06
5.0 / 5
715
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بهزیستی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان