جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی

جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی جوان بین: معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزییات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی را اعلام نمود.


مجید حسن زاده در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار داشت: مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در چارچوب بیمه حرف و مشاغل آزاد تأمین اجتماعی زیر پوشش قرار دارند. در مجموع حدود ۶۷ هزار مددجو را زیر پوشش داریم.
وی ادامه داد: در حالت کلی بیمه حرف و مشاغل آزاد دارای سه سطح ۱۴، ۱۶ و ۲۰ درصد حق بیمه است که دو درصد هرکدام از این نرخ ها سهم دولت می باشد. نرح حق بیمه ۱۴درصد شامل بازنشستگی و فوت پس از بازنشستگی، نرخ حق بیمه ۱۶ درصد شامل بازنشستگی و فوت قبل و پس از بازنشستگی و نرخ حق بیمه ۲۰درصد شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است.
معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه مبنای دریافت حق بیمه، حداقل دستمزد است که برای مددجویان تحت پوشش، ۱۰ درصد حداقل دستمزد باید از محل قانون هدفمندی یارانه ها پرداخت گردد اظهار داشت: در قانون هدفمندسازی یارانه ها بر گسترش پوشش بیمه ای گروه های خاصی از جامعه که مددجویان، زنان سرپرست خانوار شهری و مربیان مهدهای کودک همچون آنهاست، تاکید گردیده است. منظور از مددجویان همان افرادی هستند که زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی اند ولی خویش فرمایی کار می کنند و نهادها حمایتشان می کنند.
حسن زاده اضافه کرد: مددجویان کمیته امداد دو گروه هستند که برای یک گروه مددجویان یارانه ای که سهم بیمه شده است را کمیته امداد می پردازد و ۱۰ درصد حق بیمه هم باید از محل هدفمندی یارانه ها به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردد. گروه دیگر که کل حق بیمه سهم بیمه شده و ۱۰ درصد را کمیته امداد می پردازد.
وی با اشاره به اینکه درمان مددجویان برعهده سازمان بیمه سلامت و بیمه بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی شان زیر پوشش تأمین اجتماعی است اظهار داشت: بهزیستی ۱۰ درصد از حق بیمه را خودش می پردازد و مددجو آن ۲، ۴ و ۸ درصد حق بیمه را در سطوح یاد شده پرداخت می کند.
معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در ادامه نرخ حق بیمه سال ۱۴۰۰ را برای این گروه اعلام نمود و اظهار داشت: حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ معادل ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است که ۲ درصد حداقل حدود ۵۳۰۰۰ تومان، ۴ درصد حداقل حدود ۱۰۶ هزار تومان و ۸ درصد حداقل حدود ۲۱۲ هزار تومان می شود که سازمان بهزیستی و کمیته امداد طبق شرایط گفته شده پرداخت می کنند.
منبع:

1400/03/08
11:44:03
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان