قانون مشاغل سخت و زیان آور نیازمند اصلاح است

قانون مشاغل سخت و زیان آور نیازمند اصلاح است مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: شفاف سازی پاسخگویی و مسئولیت پذیری در سازمان تامین اجتماعی از ابعاد کمی و کیفی توسعه پیدا کرده است و مقررات زدایی بعنوان یک راهبرد اساسی در دستور کار سازمان است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علی جهانی در نشست با اعضای هیات مدیره و هیات بازرسان کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران که در محل سندیکای شرکت های ساختمانی ایران انجام شد اظهار نمود: ضرورت دارد تا نظام تعاملی، ارتباطی و هم افزایی و هم گرایی شرکای اجتماعی خصوصاً جامعه کارفرمایان با سازمان تامین اجتماعی در ابعاد مختلف تقویت شود.
جهانی با اعلان اینکه رویکرد سازمان تامین اجتماعی تعامل سازنده با تشکلهای اجتماعی است اظهار داشت: با توجه به این که رویکرد این سازمان قرار گرفتن در کنار کارفرمایان است، امیدواریم با یک تعامل دوسویه در این راستا گام های مثبت و مطلوبی را برداریم.
وی با اعلان اینکه کارفرمایان و بیمه شدگان صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند یاد آور شد جامعه کارفرمایی باید در عرصه قانون گذاریها، تصمیم گیری ها و سیاست گذاریها نقش آفرینی کرده وبا به کارگیری ظرفیت کنشگران، مشکلات را بصورت مناسب تر و بهینه تر شناخته و مرتفع کنند.
جهانی به سازمان تامین اجتماعی بعنوان بزرگترین سازمان ارائه دهنده بیمه های اجتماعی در کشور اشاره و اشاره کرد: این سازمان با گستردگی عملیاتی و تنوع کارکردها ایفاگر نقش های بزرگ توسعه ای برای پاسخگویی مطالبات به حق کارفرمایان است.
وی با اعلان اینکه مدیریت کلان سازمان در تحلیل خود کارفرمایان را حامی کارگران و کارگران را بزرگترین پشتوانه اقتصادی کشور می داند، اضافه کرد: عنصر مهم در ایجاد و حفظ اعتماد در شرکای اجتماعی سازمان اقناع آنها بوسیله پاسخگویی مطلوب به خواسته ها و نیازها و برگزاری همایشها و نشستهای مشترک و شناخت انتظارات آنان است.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی به ارائه خدمات غیر حضوری در سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اذعان داشت: نگاه این سازمان در نوع مواجهه با شرکای اجتماعی تغییر کرده و هدفمند و ضابطه مند و به سمت مشارکت بیشتر در نقش مشورتی و تصمیم سازی مخاطبین به ویژه کارفرمایان هدایت شده است.
وی به روش اجرای مواد ۲۸، ۳۸، ۴۷، ۵۰ و ۱۰۲ قانون تامین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: تنقیح و تلخیص بخشنامه ها و ملحقات آن در امتداد شفاف سازی مقررات برای ایجاد وحدت رویه و بهبود مستمر امور در واحدهای اجرائی در پاسخ گویی و ارائه خدمات به هنگام و رضایت مندی شرکای اجتماعی سازمان تدوین شده است و یکی از طرحهای مهم و اثر گذار سازمان می باشد.
جهانی با اعلان اینکه برای حفظ و پایداری کارگاهها مقررات زدایی در سه حوزه تاثیر گذار تامین اجتماعی؛ مالیات و قانون کار لازم است یاد آور شد: باید بمنظور پایداری کارگاهها و بنگاههای اقتصادی و تامین مشارکت کارگران و کارفرمایان در اجرا و تعمیم و گسترش و استقرار نظـام صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور باید قوانین حوزه های مذکور را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و مشکلات و موانع آنرا حل و فصل کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی وی با اعلان اینکه قانون مشاغل سخت و زیان آور نیاز به اصلاح دارد، تصریح کرد: قانون مشاغل سخت و زیان آور باید از جامعیت، اثر بخشی و کار آمدی بهتری برخوردار شود و برای تقویت آن باید صفت سخت و زیان آور تفکیک و باز تعریف گردد و سازکارهای لازم برای استاندارد سازی محیط کار و کاهش ضریب آلایندگی و سخت و زیان آور بودن دیده شود و از جامعیت، کفایت و قانونمندی لازم با نگاه عدالت محوری برخوردار باشد.1400/03/21
11:41:04
5.0 / 5
576
تگهای خبر: اقتصاد , بیمه , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان