۳۵۰ هزار كارگر ساختمانی، پشت نوبت پوشش بیمه ای

۳۵۰ هزار كارگر ساختمانی، پشت نوبت پوشش بیمه ای به گزارش جوان بین معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه اگر اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی تصویب شود دیگر کارگر ساختمانی پشت نوبتی نخواهیم داشت اظهار داشت: با توجه به این که یک کار کارشناسی مشترک در اینباره صورت گرفته امیدواریم این قانون بزودی مصوب شده و به اجرا در بیاید.


مهرداد قریب در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت بیمه ای کارگران ساختمانی و همین طور مصوبه اخیر مجلس در این زمینه توضیحاتی ارائه و اظهار نمود: برخی اعلام می کنند که یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی واقعی در کشور داریم. با توجه به این که ۸۵۰ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند بدین سبب حدود ۳۵۰ هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه قرار دارند.
وی ادامه داد: ما به دنبال اصلاح قانون رفتیم و از یک سال قبل اقداماتی در این زمینه شروع و مباحث مختلفی در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان شد. جلساتی را نیز در سازمان تامین اجتماعی با حضور نمایندگان برگزار کردیم.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که شرکای اجتماعی و نمایندگان وزارت کشور، شهرداری، نظام مهندسی و انجمن صنفی نیز در جلسات حضور داشتند اظهار داشت: قانون اصلاح بیمه کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. همین طور اوایل خرداد نمایندگان مجلس کلیات اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی را در صحن علنی تصویب کردند.
قریب اضافه کرد: البته بر طبق تصمیم هیئت رئیسه، این طرح دو شوری شده و جهت بررسی جزییات به کمیسیون اجتماعی ارجاع و قرار شد بعد از رفع ایرادات باردیگر مطرح شود که به احتمال زیاد طی هفته های آتی این اتفاق می افتد.
وی با اعلان اینکه اگر این قانون تصویب شود دیگر کارگر ساختمانی پشت نوبتی نخواهیم داشت اظهار داشت: با توجه به این که یک کار کارشناسی مشترک در این زمینه صورت گرفته امیدواریم اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی به زودی مصوب شده و به اجرا در بیاید.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی همین طور به آخرین روند پرداخت بیمه بیکاری به افرادی که شغل خودرا از دست داده اند اشاره نمود و اظهار داشت: با شروع شیوع ویروس کرونا در پی تصمیم ستادملی کرونا برای سه ماه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ مبلغی برای بیمه بیکاری افرادی که شغل خودرا بواسطه کرونا از دست داده بودند تعیین و بدین سان افرادی که در سامانه مشخصی ثبت نام کرده و مشمول بودند آنرا دریافت نمودند.
قریب اضافه کرد: اما از خرداد به بعد به روال عادی پرداخت بیمه بیکاری برگشتیم با این تفاوت که درخواست بیمه بیکاری بصورت غیرحضوری ثبت می شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شعب و ادارات کار برای این مساله نیست. برقراری حق بیمه برمبنای سوابق قبلی متقاضیان انجام می شود و اگر مدارکشان کامل باشد ظرف مدت ۴۵ روز مقرری شان برقرار می شود.
منبع:

1400/03/28
13:32:36
5.0 / 5
277
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان