كرونا در آلمان و 1 و نیم میلیون روز مرخصی برای نگهداری از كودكان

كرونا در آلمان و 1 و نیم میلیون روز مرخصی برای نگهداری از كودكان جوان بین: جمعیت قابل توجهی از افراد شاغل در آلمان طی موج سوم پاندمی کرونا برای نگهداری از کودکانشان ناچار شدند مرخصی استعلاجی بگیرند و بسته بودن مدرسه ها و مهدکودک ها برای اغلب خانواده های آلمانی به یک چالش بزرگ تبدیل شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حالا با فروکش کردن اوج پاندمی کرونا در موج سوم در آلمان محدودیت های بسیار کاهش یافته، مدرسه ها و مهدکودک ها بازگشایی شده اند و استفاده از ماسک، جز در مواردی مانند مکان های سرپوشیده الزامی نیست.
تا مدتی پیش وضعیت کاملا متفاوت بود و به خاطر بسته بودن مهدکودک ها و مدرسه ها، شهروندان آلمانی به ویژه شاغلان برای نگهداری از کودکان با معضل بزرگی روبرو بودند.
آمار شرکت های بیمه در این کشور نشان میدهد که والدین در آلمان تنها در فاصله ماه های ژانویه و مه، یک و نیم میلیون روز مرخصی استعلاجی گرفته اند.
چهار موسسه اصلی بیمه در آلمان می گویند: در این بازه زمانی ۶۰۰ هزار تقاضای دریافت کمک هزینه بیماری کودکان ارائه شده و والدین به طور متوسط دو تا سه روز در ماه برای نگهداری از فرزندانشان مرخصی گرفته اند.
بطور معمول شاغلان در آلمان می توانند در صورت بیماری کودکانشان تعداد مشخصی روز در سال مرخصی استعلاجی بگیرند.
به گزارش دویچه وله، در بسته حمایتی دولت آلمان برای کمک به شهروندان در دوران پاندمی کرونا، تعداد این روزها سه برابر شد و والدین اجازه داشتند نه فقط در صورت بیماری کودکانشان بلکه هنگام بسته بودن مهدکودک ها و مدرسه ها هم از این مرخصی استفاده کنند.
منبع:

1400/03/29
11:33:41
5.0 / 5
383
تگهای خبر: بیمه , خانواده , شاغل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان