آغاز فاز دوم توانمندسازی مددجویان سیستان و بلوچستان

آغاز فاز دوم توانمندسازی مددجویان سیستان و بلوچستان رئیس کمیته امداد از آغاز فاز دوم منظومه توانمندسازی ایتام و مددجویان سیستان و بلوچستان با همکاری استانهای معین اطلاع داد و اظهار داشت: فاز نخست این طرح با همیاری کمیته امداد و استانداری سمنان در سه شهرستان سیستان و بلوچستان اجرا شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با استانداران سیستان و بلوچستان و سمنان و مدیران کل کمیته امداد این استان ها، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و هفته قوه قضاییه، اضافه کرد: طرح توانمندسازی خانواده های ایتام استان سیستان و بلوچستان با همکاری استان معین سمنان و همراهی دولت، تاثیرات جدی در کیفیت خدمات عرضه شده به ولی نعمتان این نهاد داشته است.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های خوب در دستگاههای دولتی، نهادهای حاکمیتی، مجلس شورای اسلامی، سپاه، بسیج، مردم و خیریه ها تصریح کرد: به لطف خداوند امروز کمیته امداد از همراهی همه مجموعه های داخل نظام بهره مند است و بخصوص حمایت های معنوی از مددجویان باعث تقویت امیدواری و انگیزه تلاش آنان می شود.
رئیس کمیته امداد با تشریح جزئیات طرح منظومه توانمندسازی خانواده های ایتام استان سیستان و بلوچستان، افزود: فاز نخست این طرح در هفت محور حامیان سلامت، حامیان فرهنگ، سلامت روان، حامیان ازدواج، اشتغال، مسکن و معیشت مددجویان در سه شهرستان فنوج، بزمان و شهر علی اکبر به صورت پایلوت انجام شد و مرحله دوم این طرح با همکاری بیشتر نهادها و مشخص شدن استانهای معین بزودی شروع می شود.
بختیاری با اشاره به اینکه این طرح با ابتکار مدیرکل کمیته امداد استان سمنان و حمایت استانداری سمنان اجرایی شده است، اظهار نمود: سابقه معین سازی در کشور ما بخصوص در مدیریت بحران ها درخشان است و الگوی خوبی برای کمک رسانی در مناطق محروم به حساب می آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، در این نشست همینطور علیرضا آشناگر، استاندار سمنان به اقدامات انجام شده برای کمک به ایتام اشاره نمود و اظهار داشت: طرح «شتابا» با هدف ورود خانواده های ایتام تحت حمایت کمیته امداد به بازار بورس و ایجاد درآمد برای آنان در استان سمنان کلید خورده است که امیدواریم با رونق گرفتن مجدد این بازار شاهد کسب سود برای این عزیزان باشیم.
وی اجرای طرح منظومه توانمندسازی ایتام سیستان و بلوچستان را یک طرح با ظرفیت های ملی دانست و اضافه کرد: با اجرای این طرح از پراکندگی نیروها جلوگیری و همه ظرفیت ها معطوف به یک هدف می شود.
احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان هم ضمن اشاره به ابعاد محرومیت این استان اظهار داشت: منابع در سیستان و بلوچستان باید توسعه یابد اما قبل از همه چیز توسعه انسانی لازم و ضروریست.
وی با اشاره به اینکه شرایط استان سیستان و بلوچستان با آرمان های اصیل نظام هنوز فاصله دارد، آنچه افتخارآمیز است، این است که معین سازی با ابتکار کمیته امداد در استان شکل گرفته و سازمان های دولتی و غیر دولتی فعال شده اند.
در ادامه این جلسه، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ضمن تشریح ابعاد مختلف منظومه توانمندسازی ایتام سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سمنان در پرداخت سرانه به ایتام در رتبه نخست کشور قرار دارد و باید از این ظرفیت خیر در سطح ملی استفاده گردد.
وی با اشاره به اینکه فاز دوم توانمندسازی مددجویان سیستان و بلوچستان با رویکرد فرهنگی آغاز خواهد شد، تصریح کرد: منظومه توانمندی ایتام با هدف تأمین آتیه ایتام، رفع نیازهای ضروری زندگی، تقویت بعد فرهنگی، مدیریت نظام یافته نقدینگی و به کار انداختن منابع حمایتی در راه تولید و اشتغال در بازه زمانی سه پنج ساله و در سه فاز و هفت گام اجرا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، همزمان با اجرای طرح توانمندسازی خانواده های ایتام در استان سیستان و بلوچستان، ۴۲۲ قلم کالای ضروری زندگی میان خانواده های تحت حمایت در سه شهرستان هدف طرح توزیع شد.1400/04/09
10:24:44
5.0 / 5
276
تگهای خبر: ازدواج , بحران , بسیج , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان