رییس قوه قضاییه:

بیان واقعیت ها و اقدامات خوب دستگاهها مردم را امیدوار می كند

بیان واقعیت ها و اقدامات خوب دستگاهها مردم را امیدوار می كند رییس قوه قضاییه اظهار داشت: بیان واقعیت ها و اقدامات خوب دستگاهها همچون قوه قضاییه، دولت و مجلس و حتی بخش خصوصی مردم را امیدوار می کند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، رییس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه به همراه تعدادی از معاونین و مسئولان ارشد این سازمان با حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه دیدار کردند.
رئیس قوه قضاییه در این دیدار نقش صدا و سیما در هدایت و مدیریت افکار عمومی و فرهنگ جامعه را مهم و به مدلول واقعی کلمه بی بدیل دانست و بزرگترین سرمایه این سازمان و هر دستگاهی را اعتماد و همکاری مردم عنوان نمود.
کاهش اعتماد برابر است با افزایش مشکلات
محسنی اژه ای با اعلان اینکه اگر اعتماد مردم نسبت به هر دستگاهی بهر دلیلی کم شود مشکلات آن دستگاه زیاد می شود، مهم ترین کار برای یک سازمان همچون قوه قضاییه و صدا و سیما را جلب بیش از پیش اعتماد مردم دانست.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که صدا و سیما می تواند در همه بخش ها همچون در انجام ماموریت های قضایی اثربخش باشد ارتقاء آگاهی های مردم در حوزه های مختلف است که هم یک وظیفه قانونی و هم یک وظیفه انسانی است.
محسنی اژه ای همین طور به نقش صدا و سیما در پیش گیری از وقوع جرم اشاره نمود و اظهار داشت: که این سازمان می تواند با تولید آثار فاخر و آگاهی بخش دراین زمینه قوه قضاییه را یاری دهد.
رئیس قوه قضاییه طرح و پیگیری مطالبات و خواسته های به حق مردم و پاسخگو کردن مسئولان را از دیگر ماموریت های مهم رسانه ملی عنوان نمود و اضافه کرد: صدا و سیما برای رساندن حرف مردم به گوش مسئولان و پاسخ خواستن از مسئولانی که سوگند یاد کردند خدمتگزار مردم باشند نقش قابل توجهی دارد.
محسنی اژه ای اشاره کرد: اگر صدا و سیما هر کار خوبی که در هر بخش نظام انجام می شود واقع بینانه و هنرمندانه منعکس کند، به نفع مردم و نظام خواهد بود.
قوه قضاییه طی ۴۰ سال قبل خدمات شایانی داشته است
رئیس دستگاه قضا اشاره کرد: قوه قضاییه در طول چهل سال قبل خدمات شایانی در جهت تامین امنیت، استیفای حقوق مردم و ستاندن حق مظلوم از ظالم و جلوگیری از اعوجاجات و کژی ها داشته است.
محسنی اژه ای اظهار داشت: کار قضا حقیقتاً دشوار است اما با همین سختی در قوه قضاییه جمهوری اسلامی کارهای بسیار بزرگی انجام شده، ببینید که با چه کسانی در چه رده ها و چه سمت هایی از طرف دستگاه قضا برخورد شده است.
رئیس قوه قضاییه امید آفرینی را از دیگر ماموریت های مهم رسانه ملی دانست و اظهار داشت: بیان واقعیت ها و اقدامات خوب دستگاهها همچون قوه قضاییه، دولت و مجلس و حتی بخش خصوصی مردم را امیدوار می کند.
محسنی اژه ای اضافه کرد: خیلی وقت ها دستگاهها به دلایلی کارهایی که انجام می دهند به خوبی تبیین نمی کنند درحالیکه بیان عملکرد خوب یک دستگاه در رسانه ها به ویژه در صدا و سیما ایجاد امید و اعتماد در جامعه بسیار مؤثر است.
وی به همین دلیل تبیین دقیق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و قوانین و بیان حقایق و قابل فهم کردن آنها برای سطوح مختلف جامعه را از مسائل مهمی دانست که صدا و سیما می تواند در انجام آن نقش اساسی داشته باشد.
کار رسانه حساس و ظریف است
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سختی ها و ظرافت های کار در رسانه گفت: کار در رسانه آنقدر حساس و ظریف است که گاهی از دست دادن یک دقیقه در انعکاس یک خبر سبب از دست رفتن یک فرصت می شود.
محسنی اژه ای اضافه کرد: وقتی مقرر است یک خبر در ساعت ۱۴ اعلام گردد که دقایقی پیش تر دریافت شده، باید در کمترین زمان ممکن بررسی صحت و سقم و جوانب آن و همین طور ارزشهای خبری و جانمایی آن در نظر گرفته شود که این نشانگر اهمیت و ظرافت کار است.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: کوچکترین انحراف در یک تحلیل یا در یک سریال و ذره ای نقص در کار یک گوینده را همه می بینند و به سرعت بازتاب پیدا می کند و این به مفهوم آنست که کار در صدا و سیما کاملاً پشت ویترین و در معرض دید همه قرار دارد.
محسنی اژه ای تاکید کرد: وقتی کوچکترین لکه کدر در کار صدا و سیما و قوه قضائیه و دیگر بخش های مهم جامعه بطور کامل رصد می شود که حتی گاهی یک انحراف خارج از ضوابط اداری پای مجموعه نوشته می شود همه باید مراقب باشیم تا اعتبار دستگاه لطمه نبیند و مخدوش نشود.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش اشاره کرد: دستگاه قضایی در دوره تحول و تعالی خودرا ملزم به پشتیبانی از صدا و سیما می داند.
محسنی اژه ای به همین دلیل از لزوم تدوین یک سند جامع همکاری بین قوه قضاییه و رسانه ملی و استفاده متقابل از ظرفیت ها و خدمات یکدیگر سخن گفت و به رییس مرکز رسانه قوه قضاییه ماموریت داد که با همکاری معاونت حقوقی قوه قضاییه و بخش های مربوطه در صدا و سیما تدوین این سند را پیگیری کند.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: همه ما باید باور نماییم که خادم مردم هستیم و با این نگاه هر جا که هستیم و هر مسئولیتی که برعهده داریم بهتر انجام خواهیم داد و اعتقاد دارم که با کمک هم می توانیم همه مشکلات و گرفتاریها را برطرف کنید.
کمک صدا وسیما به دستگاه قضا برای کاهش پرونده ها با افزایش دانش حقوقی مردم
پیش از سخنان رییس قوه قضاییه رییس سازمان صدا و سیما با تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای به ریاست دستگاه قضا، دوران تحول و تعالی را شروع فصل جدیدی در قوه قضائیه دانست و تاکید کرد رسانه ملی بطور همه جانبه آماده همکاری حداکثری و هوشمندانه با دستگاه قضایی است.
علی عسگری با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان برای زیر سوال بردن ارکان نظام اسلامی به ویژه قوه قضاییه تاکید کرد صدا و سیما تلاش می کند با انعکاس واقعیت ها و خدمات دستگاه قضایی تصویر دقیقی از این مجموعه در ذهن مردم ترسیم کند.
رئیس صدا وسیما با اشاره به اهمیت سرمایه های اجتماعی تاکید کرد: تغییرات و تحولات در قوا زمینه ای برای نفس تازه کردن انقلاب اسلامی فراهم نموده که باید با بهره گیری از این فرصت در جهت افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی حرکت نماید.
وی از رییس جدید قوه قضاییه بعنوان شخصیت عدالتخواه و مشتاق پیشرفت کشور و افزایش ثروت ملی یاد کرد و گفت صدا و سیما به دنبال آنست که با افزایش دانش حقوقی مردم دستگاه قضایی را در کاهش پرونده ها یاری دهد.
علی عسگری اشاره کرد که همکاری همه بخش ها به ویژه صدا و سیما در قوه قضاییه می تواند بر افزایش آرامش و آسایش مردم و حل مشکلات آنها نقش به سزایی داشته باشد.
در این جلسه رییس صدا و سیما و همکارانش گزارشی از وضعیت و عملکرد این سازمان در بخش های مختلف ارائه کردند و به بیان برخی مطالبات و راهکارهایشان برای بهبود همکاریهای صدا وسیما و دستگاه قضایی پرداختند.
حمایت دستگاه قضایی از نقش مطالبه گرانه رسانه ها، ایجاد شعب تخصصی برای رسیدگی به پرونده های مربوط به حوزه رسانه و صدا و سیما، تداوم پشتیبانی از افشاگران فساد و رانت و ویژه خواری و پشتیبانی از حقوق مالکیت فکری همچون مسائل مطرح شده در این جلسه بود.
مسئولان ارشد صدا وسیما همین طور بر لزوم تدوین سند جامع همکاری رسانه ملی با صدا و سیما جهت استفاده متقابل از ظرفیت ها و خدمات یکدیگر برمبنای نظام مسائل مشترک، ایجاد فضایی برای اطلاع برنامه سازان از مسائل قضایی برای تولید محتوا در جهت تولید سریالها و همین طور محصولات فرهنگی برای افزایش سواد حقوقی مردم تاکید کردند.
به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی دهم تیر ماه در حکمی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای را به ریاست قوه قضاییه منصوب کردند.


1400/04/23
19:12:02
5.0 / 5
553
تگهای خبر: پشتیبانی , جامعه , جوان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان