رئیس بنیاد شهید خبر داد:

پایدار ماندن حق پرستاری همسران جانبازان ۷۰ درصد، بعد از شهادت

پایدار ماندن حق پرستاری همسران جانبازان ۷۰ درصد، بعد از شهادت جوان بین: رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پایدار ماندن 70 درصدی حق پرستاری همسران جانبازان 70 درصد بعد از به شهادت رسیدن این جانبازان آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سعید اوحدی در مراسم امضای تفاهمنامه و ارائه گزارش همکاری بنیاد شهید با معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری، اظهار داشت: ظلمی که در بنیاد شهید کردیم این بود که وقتی جانباز ۷۰ درصد به شهادت می رسد نخستین کاری که بنیاد شهید می کرد قطع حق پرستاری همسران این جانبازان بود. همسر جانبازی که عمرش را پای جانباز گذاشته است. در این راستا ما مصوبه ای را از هیأت امنا بنیاد شهید گرفتیم که طبق آن حق پرستاری جانبازان ۷۰ درصد ما تا ۷۰ درصد پایدار بماند.
وی افزود: منابع این کار را تعریف کردیم و این مصوبه عطف به ماسبق خواهد شد و اگر زن جانباز در قید حیات باشد این حق پرستاری به او پرداخت می شود.
اوحدی در بخش دیگر سخنان خود، با اعلان اینکه نگاهمان قبل تر تنها معطوف به شهدا و جانبازان مرد می شد و کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز که از طرف معاونت امور زنان انجام شد توانست این نگاه را تغییر دهد، اضافه کرد: ما ۱۰ الی ۱۲ آسایشگاه برای جانبازان مرد داریم. از طرف دیگر ۲۶ زن جانباز قطع نخاع و یک زن جانباز قطع نخاع گردن داریم و از روزی که این کنگره انجام شد این زنان احساس هویت و شخصیت کردند. همین طور در هفته آتی نخستین آسایشگاه زنان جانباز نخاعی نیز در دست افتتاح است که مناسب سازی شده و دارای پرستار برای جانبازان زن است.
رییس بنیاد شهید اشاره کرد: هروقت صحبت از ایثار و ایثارگری می شد ذهن ها به سمت مردان شهید و جانباز و ایثارگر می رفت. نوع نگاه ما به زنان و فعالیت اجتماعی آنها دقیق نبود که خوشبختانه آثار خبری کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز و ایثارگر بی سابقه بود.
منبع:

1400/05/09
13:01:00
5.0 / 5
584
تگهای خبر: خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان