موافق وزیر پیشنهادی كار

روشنفکر: نخستین خاصیت وزیر کار اعتقاد عمیق به ما می توانیم است

روشنفکر: نخستین خاصیت وزیر کار اعتقاد عمیق به ما می توانیم است به گزارش جوان بین نماینده مردم بویر احمد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نخستین خاصیت وزیر پیشنهادی کار باورمندی و اعتقاد عمیق به جمله ˮما می توانیمˮ است.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد و دنا در جلسه علنی نوبت بامداد امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی بعنوان موافق وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: برخی از کسانی که از طرف دکتر رئیسی برای وزارت پیشنهاد شده اند، مشخص است که انسان های برجسته بوده و کارنامه دار هستند و باید خدای بزرگ را شاکر باشیم. بی گمان مجلس وظیفه سنگینی را بر عهده دارد و آینده کشور و مردم در چهار سال آینده به نقدهایی بستگی دارد که در اینجا مطرح می شود، ما برنامه های این وزیران را رصد کرده و نقد می نماییم و رای می دهیم.

وی اضافه کرد: با بررسی هایی که انجام دادیم، نخستین خاصیت که وزیر پیشنهادی کار دارند باورمندی و اعتقاد عمیق به جمله "ما می توانیم" است.
روشنفکر در ادامه اظهار نمود: ما با واسطه و وکالت از مردم ایران برنامه های وزرا را رصد می نماییم و باتوجه به سوگندی که یاد کردیم نقد کرده و به آنها رای می دهیم.
وی اضافه کرد: درباره بسیاری از وزرا قاعدتا کمیسیون های مربوطه باید بیشتر نقد و دفاع کنند که متاسفانه این شرایط فراهم نمی گردد و بطورمثال در کمیسیون آموزش و تحقیقات فقط سخنگو صحبت کردند و هیچ یک از نمایندگان عضو فرصت صحبت پیدا نکردند. مخالفین نیز نکات خوبی را مطرح نمودند، اما سوالی که مطرح این است که این جلسه، جلسه اعتماد است یا استیضاح؟ حتم یقین سوال ما در بسیاری از کمیسیون ها از وزرا بر این مبنا بود که بر چه اساسی دکتر رئیسی شما را بعنوان وزیر معرفی نمود و مبنای انتخاب آقای رئیسی نسبت به پیشنهاد آقای عبدالملکی چیست؟
نماینده مردم بویراحمد اشاره کرد: بررسی های ما نشان داده که آقای عبدالملکی در بدترین شرایط تحریم و وجود ویروس کرونا توانست نسبت به برنامه هایی که برای کمیته امداد مکلف کرده بودند به خوبی از عهده کار برآمدند.
وی اضافه کرد: برمبنای برنامه ششم کمیته امداد ملزم بود که در طول این برنامه سالانه ۷۰ هزار اشتغال بوجود آورد. خوشبختانه از سال ۹۶ تا ۹۹ کمیته امداد که در رأس هرم این حوزه دکتر عبدالملکی بود نتوانست ۷۰۰ شغل بوجود آورد که دو برابر و نیم از آنچه که تکلیف کرده بودند، است.
روشنفکر اظهار داشت: داشتن تخصص و مهارت از خصوصیات هر کسی است که مسئولیتی را به او واگذار می کنند و باید دانش آنرا داشته باشد و همین طور باتوجه به شرایط و چارت آن سازمان و وزارتخانه از عهده کار برآید. یکی از کسانی که در ایران جزو نخبگان حوزه اقتصاد و در رابطه با این وزارتخانه است آقای عبدالملکی می باشند.
روشنفکر با اعلان اینکه خاصیت دیگر عبدالملکی نگاه داشتن نگاه سیستمی در مسائل مدیریتی است، اظهار داشت: وی اهل مشورت بوده و خودرای نیستند چون یکی از خاصیت های مدیریت نوین در دنیا مدیریت سیستمی است.
وی اضافه کرد: خاصیت بعدی ایشان فسادستیزی است و البته بدون یک تیم متخصص نمی توان پیشرفت کرد.
نماینده بویراحمد در آخر اظهار داشت: باتوجه به برنامه هایی که ایشان در کمیسیون مطرح نمودند ما ایشان را دنبال خواهیم کرد که در روز رای گیری رای اعتماد کسب کنند. بیمه درمانی، بیمه تکمیلی، حوادث و... نیز جزء برنامه های ایشان است.
منبع:

1400/06/02
09:46:08
5.0 / 5
249
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بیمه , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان