کتاب همراه نور با محور قرآن پژوهی منتشر گردید

کتاب همراه نور با محور قرآن پژوهی منتشر گردید به گزارش جوان بین چاپ نخست کتاب همراه نور با محور قرآن پژوهی تألیف مهدی قمصریان برای گروه سنی نوجوانان و جوانان از جانب انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.


به گزارش جوان بین به نقل از خبرگزاری ایرنا، چاپ نخست کتاب همراه نور تألیف مهدی قمصریان برای گروه سنی نوجوانان و جوانان از جانب انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.
در این اثر که فرهنگ توصیفی ـ اجمالی شناخت علوم قرآنی نام گرفته است، باتوجه به کمبود آثار علمی ـ تحقیقی به زبان ساده و روان دراین زمینه، سعی شده است لغات و اصطلاحات کاربردی آموزش علوم قرآن با رعایت ایجاز و با بیانی گویا و در عین حال مستند به منابع تحقیقی اصیل و صحیح بخصوص برای جوانان و نوجوانان مشتاق این حوزه تعریف و تبیین شود.
انتشارات سروش درباره این اثر نوشته است: قرآن دوستان و قرآن پژوهان می توانند با بهره گیری از این کتاب، شناختی مبنایی و اولیه نسبت به الفاظ کاربردی ـ آموزشی علوم قرآنی پیدا کنند.
استادان و مربیان قرآنی هم می توانند با بهره بردن از این کتاب بعنوان یکی از منابع آموزشی، روند آموزش قرآن پژوهان خصوصاً نوجوانان و جوانان علاقمند در مقطع سنی ۱۶ تا ۳۵ سال را که مخاطبان اصلی این اثر هستند، تسهیل بخشند.


ادبیات و بیان روان و قابل فهم، ایجاز و پرهیز از اطناب به همراه ساده سازی متن برای تسهیل فهم مطالب و حتی الامکان پرهیز از واژه ها و متون مغلق، ثقیل و صعب، چکیده سازی مفاهیم و اکتفا به حدی از متن که پاسخگوی نیاز اولیه و آشنایی مقدماتی مخاطب با موضوعات باشد، کوشش برای دربرگیری سطح وسیعی از موضوعات در رابطه با علوم قرآنی به نحوی که مرور مجموع آنها بتواند جامعیت اولیه بوجود آورد و قابلیت تعریف بعنوان یک کتاب کمک آموزشی ـ مبنایی جهت بهره برداری قرآن پژوهان بخصوص در مراحل مقدماتی و متوسط، ازجمله اهداف و رویکرد های اصلی نگارنده کتاب «همراه نور» بشمار می رود.
چاپ نخست این کتاب در ۱۳۶ صفحه‌ی رقعی، شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۴۰.۰۰۰ تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان این حوزه قرار گرفته است.
علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام نمایند.

1400/06/08
22:05:46
5.0 / 5
239
تگهای خبر: آموزش , جوان , جوانان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان