علی نصیریان:

ایران به نوشداروی هنر رویینه تن است

ایران به نوشداروی هنر رویینه تن است به گزارش جوان بین علی نصیریان هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در پیامی به محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم، نوشت: ایران به نوشداروی هنر رویینه تن است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، متن پیام علی نصیریان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: به گواه تاریخ، هنر در سرزمین سربلند ما، پرهیمنه و هیبت بخش بوده است و میراثی اگر به مانایی باقی ست، حکماً به گوهر هنر است.
کهن سرزمین ما؛ ایران، اگر به همه تاریخ، زحمی بر تن داشته است و دارد، به نوشداروی هنر، رویینه تن است و فضیلت و فرهیختگی این خاک، ریشه در معرفت و مهارت و مجاهدت، هنرمندانی دارد که به آبادی و اعتبار و اعتلای انسان اندیشیده اند و در صحرای جهل و کویر گمراهی، رستگاری انسان را آرزو کرده اند. از این روز که تجسم تاریخ، بدون احصاء و ابقای مواریث هنری و نکوداشت آداب و آیین، هنرمندان و بی توجه به گرانمایه آثار آنها ممکن نخواهد بود. شرح شریف هنر و هنرمند را می توان از نظر معمار سخن حضرت سعدی نیوشید که: «هنرمند هرکجا که رود قدر بیند و در صدر نشیند»...
بازیگر سریال هزاردستان افزوده است: جناب آقای محمدمهدی اسماعیلی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، خرسندیم که در این نوهمراهی با هم در آیینه خواهیم نگریست که مشحون از راستی و رستگاری است و آرزومندیم که در این هم نوردی بیش از پیش به ارتفاع عشق و اوج آگاهی نزدیک شویم که راه دور است و دشوار.
این هنرمند پیشکسوت هنرهای نمایشی نوشته است: هنر، آموزگار سخاوت و کیمیای جان بخشی و گنجینه ی سعادت است. امیدواریم از این بخشش مینوی، چراغی به آینده برافروزید و از پس روزهایی که به اعتزاز بیش از پیش هنر و ارجمندی هنرمند خواهیم اندیشید، به مانایی نام و نشان خویش در خاطره هنر این سرزمین باقی بمانید. ایدون باد بدین تفال که:
هرآنکه جانب اهل وفا نگه دارد
خداش در همه حال از بلا نگه دارد
علی نصیریان».


منبع:

1400/06/10
11:39:20
5.0 / 5
256
تگهای خبر: مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان