پرداخت مستمری و تسهیلات به تمامی خانواده های دارای فرزند سه قلو

پرداخت مستمری و تسهیلات به تمامی خانواده های دارای فرزند سه قلو به گزارش جوان بین مدیرکل توانمندسازی زنان و خانواده بهزیستی کشور، خدمات این سازمان به خانواده های دارای فرزند چند قلو را شرح داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، فاطمه عباسی در مورد خدمات این سازمان به خانواده های دارای فرزند چندقلو اظهار نمود: سازمان بهزیستی در جهت سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش جمعیت و سیاست های تشویقی فرزندآوری خدماتی را به خانواده های دارای فرزندان چندقلو عرضه می دهد که ۱۶ هزار و ۱۷۵ خانوار چند قلو زیر پوشش خدمات سازمان هستند که از این تعداد، ۴۶۴۵ خانوار دارای فرزند سه قلو و بیشتر و ۱۱ هزار و ۵۳۰ خانوار هم دارای فرزند دوقلو هستند.
وی ضمن اشاره به شرایطی که این خانواده ها باید داشته باشند تا زیر پوشش خدمات سازمان قرار بگیرند، اظهار داشت: با توجه به کمبود اعتبارات، برای خانواده های دوقلو می توانیم به دهک های یک تا سه درآمدی خدماتی عرضه دهیم، اما در مورد خانواده های سه قلو و بیشتر محدودیت دهک نداریم و به کلیه دهک های درآمدی خدمات عرضه می دهیم.
عباسی در مورد مستمری که این خانواده ها دریافت می کنند هم توضیح داد: یکی از خدمات عرضه مستمری است که مستمری ها از حداقل ۹۰۰ هزار تومان با عنایت به بُعد خانوار چندقلوها، تا حداکثر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان عرضه می شود این مستمری تا پیش از سال ۱۴۰۰، ۴۷۹ هزار تومان بود که این رقم سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه به جز پرداخت مستمری، خدماتی در زمینه اشتغال و مسکن هم برای این خانواده ها در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: بخصوص در ارتباط با خانواده هایی که دارای فرزند چهارقلو و بیشتر هستند با همکاری و مساعدت ستاد مسکن سازمان و سازمان های دیگر، در ارتباط با تأمین مسکن آنها اقداماتی صورت گرفته است و برخی از این عزیزان صاحب خانه شدند. ما در این راستا چالش هایی داریم و به علت کمبود اعتبار تعداد زیادی از خانواده های دوقلو پشت نوبت هستند که دهک درآمدی آنها بالای دهک درآمدی ۳ است که متاسفانه با وجود این که می دانیم آنها نیازمند خدمات هستند اما این امکان را به علت محدودیت های اعتباری نداریم که بخواهیم این خدمات را به آنها عرضه دهیم.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به خدمات درمانی اظهار داشت: برنامه داریم و می توانیم در صورت اعتبار، برای بحث های درمانی برنامه های خاصی را پیشبینی نماییم.1400/06/13
23:09:00
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان