وزیر فرهنگ تاكید كرد:

پیش بینی تحولات و آینده نگری درحوزه فضای مجازی لازم است

پیش بینی تحولات و آینده نگری درحوزه فضای مجازی لازم است جوان بین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش بینی تحولات آتی و یا آینده نگری در زمینه فضای مجازی را دارای اهمیت جدی دانست و از آمادگی این وزارتخانه برای همراهی و همکاری لازم برای این مهم آگاهی داد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی عصر چهارشنبه در دیدار با سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و تعدادی از معاونان و مدیران مرکز ملی فضای مجازی با اعلان اینکه این وزارتخانه اهتمام جدی برای رفع چالش های فرهنگی ناشی از توسعه فضای مجازی در کشور و تقسیم کار دستگاهی متناسب با تحولات فضای مجازی دارد، اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تحول ساختاری نیازمند پشتیبانی شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی است.
وی افزود: این وزارتخانه آمادگی دارد تا با شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی در زمینه های مأموریتی و در جهت منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی برای حمایت و دفاع از حقوق کاربران و تولیدکنندگان محتوا همکاری و هماهنگی بیشتر داشته باشد.

ارائه طرح جامع نظام رسانه ای کشور
عضو کابینه دولت سیزدهم همین طور با اشاره به این که شورای عالی فضای مجازی می تواند نقش بسیار مهمی در تقسیم کار تخصصی و حرفه ای بین دستگاه های دولتی و حاکمیتی در زمینه فرهنگ و محتوا در فضای مجازی ایفا کند، گفت: باتوجه به طراحی و ارائه طرح جامع نظام رسانه ای کشور به مجلس شورای اسلامی، آمادگی همکاری در این مساله با مرکز ملی فضای مجازی در این وزارتخانه وجود دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: آنچه امروز از اهمیت به سزایی برخوردارست و بایستی به آن توجه جدی صورت پذیرد، پیش بینی تحولات آتی و یا آینده نگری در زمینه ی فضای مجازی است که برای این مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراهی و همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

ضرورت پیگیری طرح تحول در وزارت فرهنگ
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخش دیگری از این جلسه دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به ضرورت پیگیری طرح تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید متناسب با تحولات فضای مجازی در دنیا و برمبنای ماموریت های خود نسبت به اجرای طرح تحول در این وزارتخانه اقدام نماید و نیاز است تا سایر دستگاهها برای پیشبرد برنامه تحول آن به ویژه سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه حمایت و همراهی لازم را انجام دهند.

تولید و توزیع محتوا در فضای مجازی
سیدابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به تولید و توزیع محتوا در فضای مجازی اضافه کرد: برمبنای مصوبه شورای عالی فضای مجازی کشور مسئولیت بررسی و پیگیری اخبار جعلی بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همین طور این وزارتخانه می تواند برای ساماندهی تولید و توزیع محتوا از طرف کاربران غیرحرفه ای (UGC) و افزایش کاربر محور شدن این فضا نقش مؤثری ایفا کند.
تاکید بر بازبینی روش های ممیزی
دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر ضرورت تقسیم کار حاکمیتی و شفاف سازی ماموریت های حوزه های فرهنگی و محتوایی باتوجه به تعارض و تداخل ماموریت دستگاه های مشمول در این عرصه اشاره کرد: باید در روش های ممیزی باتوجه به گسترش عرضه محصولات در فضای مجازی بازبینی شود.

1400/06/18
10:12:02
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان