تغییر مدیریت اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری از بنگاه داری به مدیریت سرمایه

تغییر مدیریت اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری از بنگاه داری به مدیریت سرمایه سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری تغییر مدیریت اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری را از شیوه بنگاه داری به مدیریت ثروت و سرمایه،  ضروری دانست و اظهار داشت: این تغییر شیوه مدیریت در کنار بهبود و ارتقای خدمات به بازنشستگان عزیز باید صورت گیرد و ما وظیفه داریم آینده ای را برای بازنشستگان تعریف نماییم که کمترین دغدغه را داشته باشند، ثروتی به صندوق تزریق شود و این مهم را دست یافتنی کند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، با حضور دکتر اسماعیل زارعی کوشا، مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نشست معارفه «محمد اسکندی»، سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کشوری و تکریم اکبر افتخاری، مدیرعامل سابق این صندوق انجام شد.
اسماعیل زارعی کوشا در این جلسه که امروز - دوشنبه ۲۹ شهریور۱۴۰۰- برگزار شد، اظهار نمود: در طول این مدت، خدمات خوب و کارهای مهمی در سطح صندوق و مجموعه های اقتصادی تابعه انجام شده که باید این روند ادامه یابد.
زارعی کوشا، همین طور «محمد اسکندری» را چهره ای جوان، علمی و شناخته شده توصیف و ابراز امیدواری کرد؛ با حضور وی که شناخت خوبی از صندوق بازنشستگی کشوری، هلدینگ ها و شرکت های تابعه آن دارد، تحول به وجود آمده با قدرت بیشتری ادامه یابد.
وی، حضور اسکندری در سمت سرپرستی صندوق بازنشستگی کشوری را برای مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار مغتنم خواند و اشاره کرد: مسیر خدمت به مردم، خصوصاً بازنشستگان طولانی است که نیازمند همراهی همه مدیران و کارکنان است تا به اهداف اصلی و ارتقای خدمت به ذینفعان به ویژه بازنشستگان عزیز دست یابیم.
تلاش ما در صندوق ایجاد فضای آرامش خواهد بود
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه، محمد اسکندری، سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کشوری، نظریه مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری را تحول در زمینه فناوری اطلاعات، کوتاه شدن مسیر دسترسی به اطلاعات و شفافیت عنوان نمود و اظهار داشت: این نظریه در دوره های مختلف مدیریتی مطرح شده و خوشبختانه در دوره گذشته کارهای خوبی در این عرصه ها انجام شده که باید ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه «شیوه ما استفاده از مدیریت حرفه ای است و در دوران کاری هیچگاه ذره ای از آن کوتاه نیامده ام»، اضافه کرد: فلسفه وجودی حضور همه ما بعنوان مدیر و کارمند در صندوق بازنشستگی کشوری، خدمت به عزیزان بازنشسته است.
اسکندری افزود: لازم است به رویکرد های غیرحرفه ای و غیرعلمی در این عرصه کمتر توجه گردد چونکه چنین رویکردهایی ما را گرفتار حاشیه می کنند، اساسا شفافیت از مسیر آرامش و دوری از هیاهو می گذرد و تلاش ما در صندوق، ایجاد فضای آرامش خواهد بود.
وی آینده صندوق بازنشستگی کشوری را بسیار مهم و اولویت برنامه های خود عنوان نمود و اظهار داشت: باید آینده صندوق بازنشستگی بر طبق منابع و مصارف تعریف شود؛ در حال حاضر صندوق، بعنوان یکی از چند بحران کشور شناخته می شود، ما باید اتکای صندوق به بودجه عمومی را کاهش دهیم.
سرپرست جدید صندوق بازنشستگی کشوری اشاره کرد: باید در این صندوق، بودجه قابل اتکا شکل بگیرد تا تکافوی نیازها و مصارف را بدهد.
اسکندری، برنامه خودرا بلندمدت و تبیین آینده مطلوب برای صندوق و ذینفعان آن خواند و اضافه کرد: باید شیوه ارزیابی عملکرد در سطح صندوق و مجموعه های اقتصادی علمی بوده و مورد قبول ذینفعان صندوق باشد.
وی تغییر مدیریت اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری را از شیوه بنگاه داری به مدیریت ثروت و سرمایه، ضروری دانست و اظهار داشت: این تغییر شیوه مدیریت در کنار بهبود و ارتقای خدمات به بازنشستگان عزیز باید صورت گیرد و ما وظیفه داریم آینده ای را برای بازنشستگان تعریف نماییم که کمترین دغدغه را داشته باشند، ثروتی به صندوق تزریق شود و این مهم را دست یافتنی کند.
سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری، اجرای نظام جامع تامین اجتماعی را مهم عنوان نمود و اضافه کرد: با اجرای نظام جامع تامین اجتماعی، جایگاه صندوق بازنشستگی و خدمات به بازنشستگان عزیز ارتقا خواهد یافت.
صندوق بازنشستگی، سازمانی پیشرو در زمینه شفافیت و ارائه خدمات الکترونیک است
اکبر افتخاری، مدیرعامل پیشین صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این جلسه اظهار داشت: در این ۲۰ماه سعی کردیم در حد توان و بضاعت خود، خدمات و کارهایی را تعریف و اجرا نماییم که حاصل یک کار تیمی و شبانه روزی بوده است؛ خدماتی که معادل ۱۰سال کار در صندوق بازنشستگی بود.
افتخاری اظهار نمود: زمانی که مدیریت صندوق را تحویل گرفتم، شرایط خوبی نداشت؛ صورت های مالی شرکتها و هلدینگ ها از سال ۹۵ باز بود و حسابرسی نشده بود، پرتفوی بورسی مشخص نبود و مطالبات زیاد و فشرده ای وجود داشت.
وی افزود: امروز صورت های مالی تمام شرکتها و هلدینگ های صندوق تا سال ۹۹ حسابرسی شده است، سایت شفافیت صندوق حاوی تمامی اطلاعات مهم مربوط به شرکت هاست و سودآوری مجموعه اقتصادی صندوق از ۳۵۰۰ میلیارد تومان به بالای ۱۵هزار میلیارد تومان رسیده است.
در آخر این جلسه که سید مرتضی موتورچی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل دفتر امور حقوقی، معاونین، مدیران ستادی و مدیران عامل هلدینگ های صندوق بازنشستگی کشوری حضور داشتند، حکم «محمد اسکندری» بعنوان سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری به وی تقدیم و از خدمات «اکبر افتخاری» قدردانی گردید.1400/06/30
08:11:10
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان