کرونا محور دیدار معاون گردشگری ایران با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری

کرونا محور دیدار معاون گردشگری ایران با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیدار با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به گفت و گو درباره مسائلی چون مدیریت کرونا و راه اندازی مجدد گردشگری پرداخت.


به گزارش معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان در حاشیه پانزدهمین برنامه آموزش اجرائی سیاست ها و استراتژی های گردشگری منطقه آسیا اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که در مالدیو درحال برگزاری است، با زوراب پولولیکاشویلی دیدار و گفت و گو کرد.
آموزش و سرمایه گذاری برای رساندن بازیابی قوی تر برای گردشگری، از دیگر محورهای گفت و گو میان معاون گردشگری کشورمان و دبیرکل سازمان جهانی گردشگری بود.
معاون گردشگری کشورمان در این دیدار که عصر چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ برگزار شد، درباره به اشتراک گذاری پروژه های کمک فنی سازمان جهانی گردشگری به راه اندازی مجدد گردشگری در منطقه با دبیرکل این سازمان رایزنی کرد.
شالبافیان درباره دیدار خود با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری اظهار داشت: در این جلسه با زوراب پولولیکاشویلی درباره نحوه مدیریت پاندمی کرونا، راه اندازی مجدد گردشگری، از سرگیری صدور ویزا برای توریستهای خارجی که قصد ورود به ایران را دارند، سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی و انجام واکسیناسیون فعالان گردشگری در ایران صحبت کردیم که دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نیز از کارهای ایران در مورد تقویت و توسعه صنعت گردشگری ابراز خرسندی کرد.»
وی اضافه کرد: همین طور در این جلسه در مورد همکاری برنامه های جاری همچون ارائه مشاوره و همکاریهای فنی، راه اندازی مرکز صنایع دستی و گردشگری، تاکید بر حضور ایران در نشست گردشگری روستایی در نوامبر امسال در مراکش، کمک موثر کشورمان در کمیته تهیه تدوین کد بین المللی پشتیبانی از حقوق گردشگران با دبیر کل سازمان جهانی گردشگری گفت و گو کردم و بر اهمیت برنامه های آموزشی اجرائی در همکاریهای مشترک تاکید فراوان شد.
معاون گردشگری ایران اشاره کرد: دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نیز در این جلسه نقش ایران را در توسعه گردشگری منطقه نقشی اساسی و موثر خواند و بر ادامه حمایت ها از گردشگری ایران اصرار کرد.
شالبافان در مسافرت خود به مالدیو همین طور با عبدالله معصوم وزیر گردشگری این کشور هم دیداری داشت.
او درباره دیدار خود با وزیر گردشگری مالدیو اظهار داشت: در این دیدار عبدالله معصوم ضمن تشکر از حضور جمهوری اسلامی ایران در پانزدهمین برنامه آموزش اجرائی سیاست ها و استراتژی های گردشگری منطقه آسیا اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، بر اهمیت توسعه گردشگری ایران باتوجه به تنوع جاذبه های گردشگری، روحیه میهمان نوازی ایرانیان و دارایی های ملموس و ناملموس توسعه گردشگری اصرار کرد.
شالبافان اضافه کرد: نحوه مدیریت بحران ویروس کرونا در صنعت توریسم، واکسیناسیون عمومی، ساختار اداری توسعه گردشگری دو کشور، نحوه استفاده از تجربیات گردشگری ایران و مالدیو، چگونگی حضور موثر و مشارکت در تصمیم گیری های منطقه آسیا و اقیانوسیه از دیگر محورهای گفت و گو با وزیر گردشگری مالدیو بود.
معاون گردشگری کشور تقویت همکاری ها با کشورهای مختلف برای توسعه و تقویت صنعت گردشگری را ضروری دانست و اشاره کرد: باتوجه به تلاش ها برای از سرگیری صدور روادید تقویت روابط با کشورهای مختلف بمنظور جذب حداکثری توریستهای خارجی اهمیت بسیار زیادی دارد.
پانزدهمین برنامه آموزش اجرائی سیاست ها و استراتژی های گردشگری منطقه آسیا اقیانوسیه سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با موضوع «گردشگری داخلی بعنوان استراتژی بلندمدت گردشگری ملی و بین المللی» از ۵ تا ۸ اکتبر (۱۳ الی ۱۶ مهر) در کشور مالدیو درحال برگزاری است.

1400/07/15
20:29:17
5.0 / 5
78
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان