شرایط بیمه شدن زنان خانه دار و دختران مجرد

شرایط بیمه شدن زنان خانه دار و دختران مجرد به گزارش جوان بین تمامی زنان ۱۸ تا ۵۰ ساله سراسر کشور می توانند از حمایت های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره مند شوند. برخورداری از این حمایت ها نیازمند تأهل و سابقه بیمه پردازی نیست.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بیمه زنان خانه دار همچون حمایت‏هایی است که به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن به زنان عرضه می شود و فرایند ورود به جمع بیمه شدگان تأمین اجتماعی بر طبق این قانون به آسانی انجام می شود.

مشمولین این قانون تمامی زنان ۱۸ تا ۵۰ ساله هستند و در مورد افراد بالای ۵۰ سال هم میزان سابقه بیمه پردازی قبلی به حداکثر سن مورد نظر اضافه می شود.

از دیگر خصوصیت های خاص بیمه زنان خانه دار امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه است.

نرخ پرداخت حق بیمه زنان خانه دار برای برخورداری از حمایت های بازنشستگی ۱۲ درصد؛ بازنشستگی و فوت(پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) ۱۴ درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی ۱۸ درصد است.

شایان ذکر است در مواردی که دستمزد انتخابی متقاضی بالاتر از حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار باشد، ضریب دستمزد انتخابی نسبت به حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار همواره در سنوات آتی رعایت می شود.

انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه دار است. به عبارت دیگر در صورتیکه زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از این طریق از مزایای درمانی سازمان تأمین اجتماعی برخوردار باشند، نیازی به پرداخت حق سرانه درمان نیست و در غیر این صورت می توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی مراکز ملکی و همینطور طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی هم برخوردار شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، متقاضیان می توانند بدون رجوع حضوری به شعب تأمین اجتماعی و با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به آدرس اینترنتی www.es.tamin.ir نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه اقدام نمایند.1400/08/10
23:10:46
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان