چرا مردان از احساسات خود صحبت نمی کنند؟

چرا مردان از احساسات خود صحبت نمی کنند؟ به گزارش جوان بین در بیشتر نقاط جهان آمار مبادرت به خودکشی در بین مردان تمام گروههای سنی نسبت به زنان بسیار بالاتر است. در انگلیس هم میزان خودکشی در مردان سه برابر بیشتر از زنان است و این درحالیست که زنان بیشتر در معرض مبتلا شدن به افسردگی هستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، نمی توان از این حقیقت چشم پوشی کرد که وضعیت سلامت روان مردان بحرانی است. در حالیکه بحث و گفتگو و تبادل نظر قابل توجهی پیرامون سلامت روان انجام گرفته، لازم است برای نرمال سازی بحث در مورد احساسات مردان کارهای بیشتری انجام داد.
از گذشته تصوراتی در مورد «مرد بودن» وجود داشته که مردان را تأمین کننده، کنترل کننده و موجودی همیشه «قوی» معرفی کرده و این کلیشه های جنسیتی به همان اندازه که برای زنان بد است برای مردان هم بد است.
عوامل بسیاری به نوع درک و شناخت یک مرد از جنسیت کمک می نماید. روش تربیتی، محیط خانه، مدرسه، خانواده و گروههای دوستانه همگی از نوع شناخت ما از جنسیت و این که خودمان را چطور می بینیم، حکایت دارد.
در صورتی که تمامی مردان تحت تاثیر کلیشه های قدیمی مردانه قرار نمی گیرند و خویش را به این باورها محدود نمی کنند، افرادی که در نهایت به درک مفاهیم محدود کننده و سنتی از جنسیت و مردانگی همچون مفاهیم اتکا به خود، کنترل و اجتناب از هر عملی که زنانه تلقی می شود، دست پیدا می کنند اغلب برای بازگو کردن احساسات و کمک گرفتن با مشکل روبرو می شوند.
دکتر جف فوستر متخصص سلامت مردان در انگلیس اظهار داشت: هر چند این مشکل وجود دارد. رسانه همچنان به دنبال آن است که نشان دهد "مردها مرد باشند". در فیلمها مشاهده می نماییم که ستاره های مرد افرادی سرسخت نشان داده می شوند. "مرد کامل" باید "سخت" باشد و "مردانه" رفتار کند و به پسران گفته می شود "مثل یک دختر گریه نکنید".
در نتیجه این کلیشه ها و باورهای اشتباه مردان نمی دانند چه زمان می توانند در مورد احساسات خود صحبت کنند و در عین حال مردانگی و سرسختی خویش را حفظ کنند.
به گزارش جوان بین به نقل از irishnews، مهم ترین کاری که میتوان انجام داد این است که از تمرکز و تکرار این ایده که مردان نمی توانند و نباید در مورد احساسات خود صحبت کنند، دست برداریم و مثال های بیشتری از شرایطی عرضه دهیم که مردان می توانند این کار را انجام دهند.1400/08/28
14:07:59
5.0 / 5
397
تگهای خبر: بحران , تربیت , خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان