توسط بنیاد مستضعفان صورت می گیرد

توزیع بسته های غذایی ۵۰۰ هزار تومانی در مناطق سیل زده

توزیع بسته های غذایی ۵۰۰ هزار تومانی در مناطق سیل زده مدیرعامل بنیاد علوی به دنبال وقوع سیل در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور، تازه ترین اقدامات حمایتی این بنیاد از مردمان مناطق سیل زده را تشریح نمود.


وحید خاوئی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وقوع سیل در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور اظهار نمود: پس از وقوع سیل و اخباری که از طرف استانداری به بنیاد مستضعفان رسید، قرار شد بنیاد کمک هایی داشته باشد. در این راستا کمک های بنیاد به چند بخش تقسیم می شود؛ قسمتی از کمک ها مربوط به افراد لطمه دیده و بخشی مربوط به تامین مواد غذایی است.
وی با اشاره به کمک ها برای تامین مواد غذایی اضافه کرد: مقرر شده ۱۵ هزار بسته در مناطق سیل زده توزیع شود که در مجموع تا حالا ۷۵۰۰ بسته غذایی در مناطق توزیع شده؛ در هر استان به تفکیک حدود ۲۵۰۰ بسته توزیع شده است.
خاوئی اشاره کرد: آمار به دست آمده برای توزیع بسته ها از طرف نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، سازمان بهزیستی، هلال احمر و بسیج سازندگی بوده که این نهادها اطلاعاتی را در اختیار بنیاد قرار داده و بنیاد مطابق با آن، بسته ها را توزیع می نماید.
به گفته مدیرعامل بنیاد علوی، این بسته ها شامل برنج، حبوبات، روغن و ماکارونی بوده و در مجموع ارزش هر بسته ۵۰۰ هزار تومان است.
وی در ادامه درباب وضعیت منازل مسکونی مناطق سیل زده و کمک های بنیاد مستضعفان دراین زمینه نیز بیان کرد: لطمه دیدگی منازل مسکونی به دو صورت بوده است؛ قسمتی از این لطمه ها مربوط به تخریب منازل بوده که بصورت کامل خسارت هایی وارد شده است. دراین زمینه اگر اطلاعاتی از طرف کمیته امداد و بنیاد مسکن در اختیارمان قرار گیرد، در غالب تفاهم نامه کمک خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: به سبب این که این خانه ها زیر آب و گل و لای رفته اند خیلی از وسایل خانه لطمه دیده است که در این راستا بنیاد در نخستین گام و با همکاری استانداران و نهادهای حمایتی، ۵۰ میلیارد تومان در اختیار آنها قرار داد تا عمدتاً در همین حوزه ها مصرف کنند. به تفکیک استانی به استان هرمزگان ۱۵ میلیارد تومان، سیستان و بلوچستان ۱۵ میلیاردتومان و استان فارس ۲۰ میلیاردتومان تخصیص داده شده است.1400/10/25
14:07:38
5.0 / 5
49
تگهای خبر: بسیج , بهزیستی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان