حمایت بهزیستی از فرزندان برای ادامه تحصیل آنها

حمایت بهزیستی از فرزندان برای ادامه تحصیل آنها به گزارش جوان بین سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تحصیل ۱۰ هزار و ۶۹۵ نفر از فرزندان زیر پوشش در حوزه اجتماعی در دانشگاه های کشور اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد نصیری در مراسم تقدیر از دانشجویان رتبه برتر کنکور سراسری زیر پوشش معاونت امورفرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن خطاب به مادران و زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: بخش زیادی از مادران حاضر در جلسه، مادرانی با خصوصیت های خاص اند که در تربیت فرزندانشان کار ویژه ای انجام داده اند.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تکیه بر این که مفیدترین علم، علمی است که در خدمت خلق، انسانیت و کمک به جامعه هدف باشد، اظهار داشت: امروز روز گرامیداشت مقام علم است، بخصوص در دو سال قبل که همه در مواجه با همه گیری کرونا در قرنطینه بودند و ثروت کسی به داد او نمی رسید، آنچه جهان را در راه نجات قرار داد، علم بود.
وی ضمن اشاره به این که مسیر موفقیت فرزندان زیر پوشش سازمان بهزیستی در کنکور دشوارتر از افراد دیگر بوده است، اضافه کرد: سازمان بهزیستی بعنوان حامی فرزندان تحت پوشش، تا وقتی که آنان به کسب علمی که منجر به تحول در زندگی و جامعه شود، می پردازند و تا هر مقطعی و هر زمانی که فرد مشغول به تحصیل باشد حمایت خواهد نمود.
نصیری با اشاره به اینکه ۱۰ درصد فرزندان سازمان بهزیستی در مراکز دولتی تحصیل می کنند، تشریح کرد: ۹ هزار ۸۷۲ نفر از جامعه هدف در حوزه زنان سرپرست خانوار مشغول به تحصیل در دانشگاه ها هستند که ۹۳۷ نفر از آنان در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: در مراکز شبه خانوده هم ۸۲۳ فرزند در حال تحصیل در دانشگاه هستند که از این تعداد ۷۷ نفر در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ساززمان بهزیستی کشور، نصیری در انتها اظهار داشت: با برنامه ریزی که در مرکز تحول اداری سازمان بهزیستی در حال انجام می باشد، در بخش های انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی، هدایت تحصیلی و رتبه های کنکور تلاش می شود که علمی که فرزندان ما کسب می کنند برای خود و جامعه مفید باشد و منجر به توانمندی آنان شود.
منبع:

1400/11/03
23:53:31
5.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان