دو نماینده مجلس تاكید كردند

مبحث زنان مغفول مانده است

مبحث زنان مغفول مانده است به گزارش جوان بین دو نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم توجه به حوزه زنان بیان نمودند که طبق برنامه ششم باید لایحه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار عرضه می شد که تابحال اقدامی برای تدوین آن صورت نگرفته است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، عبدالحسین روح الامینی در جلسه علنی امروز(سه شنبه) و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی درباره توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: مسائل زمین مانده در حوزه زنان سرپرست خانوار اهمیت زیادی دارد که باید موانع آن رفع گردد. بگونه ای عمل شود که به جای این که به خانواده های صدمه پذیر و زنان سرپرست خانواده ماهی بدهیم، ماهیگیری به آنها یاد بدهیم و عملکرد دستگاه ها و برنامه های آنها به سمتی برود که سبب کاهش صدمه ها شود نه افزایش آنها.
وی افزود: اینکه ما به آنها دقت کنیم خوب است اما این توجه با عدم هماهنگی دستگاههای مختلف نباید منجر به افزایش این آمارها شود.

حسین گودرزی نماینده درود و ازنا هم با انتقاد از وزارت کشور در زمینه برگزاری جلساتی در حوزه راهبری زنان اظهار داشت: برای آگاه شدن از آمار زنان بدسرپرست و بی سرپرست باید به رجوع کنندگان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی رجوع نماییم که همین نشان دهنده نگاه تقلیلی ما به زنان است با وجود این که جایگاه زنان در جامعه را بسیار مهم می دانیم.
وی تصریح کرد: مبحث زنان مغفول مانده است. در طول برنامه ششم باید لایحه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار عرضه می شد که تابحال اقدامی برای تدوین آن صورت نگرفته در حالی است که توجه به زنان کار رکنی، پایه ای و اساسی است.
منبع:

1400/11/05
20:21:43
5.0 / 5
594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان