ابتكار تاكید كرد

نقش تلفن همراه در كاهش گفت وگوهای اعضای خانواده به ۲۰ دقیقه

نقش تلفن همراه در كاهش گفت وگوهای اعضای خانواده به ۲۰ دقیقه جوان بین: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از زنان و خانواده بعنوان پشتوانه پیشرفت و تعالی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یاد كرد و اظهار داشت: داشتن خانواده سالم ضامن پیشرفت در ابعاد مختلف است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دكتر معصومه ابتكار در سفر یك روزه به كرمان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمان اظهار داشت: یكی از تكالیف قانونی در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی و برنامه ششم توسعه كشور، نگاه متعالی به وضعیت زنان و خانواده است و در این زمینه باید برنامه ریزی دقیقی با همكاری همه دستگاه ها داشته باشیم.
وی از زنان و خانواده بعنوان پشتوانه پیشرفت و تعالی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یاد كرد و اضافه كرد: داشتن خانواده سالم ضامن پیشرفت در ابعاد مختلف است.
ابتكار خاطرنشان كرد: در بعضی موارد همچون در حوزه ورزشی، زنان با محدودیت هایی روبرو هستند كه باید كوشش كرد آنها را رفع نماییم.
وی با اشاره به اینكه طرح گفت و گوی ملی خانواده و بین نسلی را دنبال می نماییم، اظهار داشت: گفت و گوها در درون خانواده ها به ۲۰ دقیقه رسیده است و دلیل اصلی آن هم وسایلی همچون تلفن همراه است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان كرد: طرح توسعه امور زن و خانواده هر استان را به اقتضای شرایط استان ها دنبال می نماییم.
ابتكار، طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی را یك طرح موفق در كشور دانست و اظهار داشت: شناخت صحیح مشكلات و هم مواجهه صحیح با مشكلات و تعیین راهكارهای مناسب در تعریف تاب آوری اجتماعی مطرح است.
وی بر توسعه همكاری با سازمانهای مردم نهاد و نقش آنها در پیشرفت جامعه تصریح كرد و اظهار داشت: در موضوعاتی مانند خشونت بر اصلاح قوانین تاكید داریم، ضمن این كه امنیت اجتماعی زنان در قبال خشونت در دست پیگیری است و امیدواریم با حمایت دولت به مجلس وارد شود.
ابتكار با اشاره به اینكه طرح حمایت قضایی از كودكان و نوجوانان هم در مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اظهار نمود: امیدواریم بر اساس نگاه پیشرو امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی درخواست ها و نیازهای این نسل را پاسخگو باشیم.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان كرد: دولت در حوزه زنان سرپرست خانوار توجه ویژه ای به اشتغال و معیشت دارد و در این زمینه برنامه های خاصی تدوین و اجرایی شده است.
وی خاطرنشان كرد: زنان در حوزه الگوی مصرف هم نقش ویژه ای دارند و این نقش باید به شكلی صحیح و گویا بازتعریف شود.
1396/11/25
12:57:24
5.0 / 5
4933
تگهای خبر: اقتصاد , خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان