گزارش جوان بین از فروش هفتگی سینماها؛

سگ بند پرفروش ترین فیلم اکران بهار 1401 شد

سگ بند پرفروش ترین فیلم اکران بهار 1401 شد جوان بین: در هفته اخیر، 4 فیلم جدید به مجموعه اکران افزوده شد و شرایط گیشه سینماها را تا حدودی بهبود بخشید و همچنان فیلم سینمایی «سگ بند» در صدر پرفروش های فصل بهار قرار دارد.


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، در طول هفته جاری، سینماهای کشور حدود ۹ میلیارد تومان فروش داشتند که قدری بیش از هفته های گذشته شمرده می شود و دلیل آن، نمایش ۴ فیلم جدیدی است که در سینماهای سراسر کشور به روی پرده رفتند.
این هفته برای ۱۹ فیلم بلیت فروشی صورت گرفت که کمدی انفرادی با گیشه ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومانی، پرفروش ترین و مرد بازنده با ۳ میلیون و ۲۵۰ میلیون تومان، کم فروش ترین فیلم های هفته اخیر محسوب می شوند.
در طول این هفته، ۱۴۴۰۰ سانس نمایش فیلم ترتیب داده شد و ۲۷۵ هزار نفر به تماشای فیلم نشستند.
در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به ۵ فیلم پرفروش این هفته.
انفرادی
کمدی مسعود اطیابی طی هفته اخیر، ۱۰۵ هزار بلیت فروخت و با نمایش در ۳۲۰ سالن، ۴۰۱۱ سانس را تجربه نمود.
این فیلم طی هفته اخیر، ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان فروخت تا گیشه کلی خودرا بعد از ۵۰ روز نمایش به ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برساند.
انفرادی داستان مردی مشهور (مهدی هاشمی) است که به افرادی پرنفوذ، بدهکار است و تصمیم می گیرد مثل گذشته سرقت کند و از دوست دوران جوانی (رضا عطاران) و همکارش (احمد مهران فر) درخواست می کند تا کمکش کنند.
مهدی هاشمی، رضا عطاران، احمد مهران فر، برزو ارجمند، شقایق دهقان، سیروس همتی و مهدی فقیه در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.


علف زار
نخستین ساخته کاظم دانشی در ادامه فروش خوب خود، این هفته نیز ۲ میلیارد تومان فروخت تا دومین فیلم پرفروش هفته عنوان بگیرد. این فیلم طی هفته اخیر، ۵۷ هزار و ۵۰۰ بلیت فروخت و با نمایش در ۲۶۲ سالن، ۲۷۳۰ سانس را تجربه نمود.
علف زار با فروش ۲ میلیاردی هفته اخیر، به فروش ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی رسید که در وضعیت فعلی، آمار قابل قبولی برای ۳ هفته نمایش یک فیلم اجتماعی است.
داستان این فیلم در مورد دادیار دادگاه کیفری است که درگیر پرونده ای پیچیده شده است. پژمان جمشیدی، سارا بهرامی و ستاره پسیانی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.


سگ بند
فیلم مهران احمدی در این هفته، ۸۳۰ میلیون تومان فروخت و سومین فیلم پرفروش هفته لقب گرفت.
این فیلم طی هفته اخیر ۲۶ هزار نفر را به سینماها کشاند و ۱۳۴۰ سانس را در ۱۸۲ سالن تجربه نمود.
با این فروش، سگ بند بعد از ۳ ماه نمایش، به ۳۶ میلیارد تومان ورود کرد و به پرفروش ترین فیلم سینمای ایران در بهار ۱۴۰۱ تبدیل شد.
این کمدی تلخ، داستان درگیری های یک خانواده با مسائلی ازجمله اعتیاد و قاچاق است. در این فیلم، امیر جعفری، بهرام افشاری، مرحوم سیروس گرجستانی، نازنین بیاتی و بهاره کیان افشار بازی کرده اند.


چند می گیری گریه کنی ۲
دومین فصل از چند می گیری گریه کنی، طی هفته اخیر، ۸۲۵ میلیون تومان فروخت و ۲۷ هزار نفر را به سینماها کشاند. این فیلم، ۱۵۵۰ سانس در ۲۲۳ سالن ترتیب داد.
به این ترتیب فیلم علی توکل نیا طی ۲۷ روز نمایش، به فروشی معادل ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید.
این فیلم، داستان بهرام، پسر شایسته است که بعد از ۳۰ سال دوری، از آمریکا برای گرفتن ارث پدری به ایران می آید غافل از این که برای به دست آوردن میراث پدرش، طبق وصیت پدرش می بایست ۷ مراسم عزا برای ۷ خانواده بی بضاعت بگیرد و خودش هم در این مراسم حضور موثر داشته باشد. در این فیلم حمید لولایی، ابوالفضل پورعرب، حامد آهنگی، مهران رجبی و اشپیتیم آرفی به ایفای نقش پرداخته اند.


هناس
فیلم حسین دارابی طی هفته اخیر با فروش ۴۵۰ میلیون تومانی، مشترکا با بدون قرار قبلی در رتبه پنجم جدول فروش ایستاد. هناس در هفته اخیر ۱۶۲۰۰ بلیت فروخت و ۱۱۷۰ سانس در ۱۷۹ سالن را تجربه نمود.
هناس از چهارشنبه هفته گذشته به روی پرده رفت و اولین هفته نمایش خودرا پشت سر گذاشت.
این فیلم با برداشتی آزاد از یک داستان واقعی در دل تاریخ معاصر، به زوایای زندگی پرتلاطم داریوش رضایی نژاد از شهدای ترور دانشمندان هسته ای، همسر و فرزندش آرمیتا در اوایل دهه ۹۰ می پردازد. مریلا زارعی، بهروز شعیبی و سیاوش طهمورث در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.


بدون قرار قبلی
جدیدترین ساخته بهروز شعیبی نیز از چهارشنبه هفته گذشته به روی پرده رفت و توانست با ۱۶۵۰۰ بلیت، فروشی معادل ۴۵۰ میلیون تومان را به دست آورد. این فیلم، ۹۳۰ سانس را در ۱۴۳ سالن ترتیب داد.
داستان این فیلم درباره یاسمین زمانی است که در ۶ سالگی خود به آلمان مهاجرت کرد و حالا با مرگ پدرش ناچار است بعد از ۳۰ سال به ایران بازگردد. در این فیلم پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی و الهام کردا به ایفای نقش پرداخته اند.
طی هفته اخیر، کمدی نقره داغ با ۲۶۰ میلیون تومان، مجبوریم با ۱۵۷ میلیون، مغز استخوان با ۱۲۲ میلیون، والدین امانتی با ۱۱۳، روز صفر با ۶۴ و موقعیت مهدی با ۴۱ میلیون تومان فروش در رتبه های بعدی فروش هفتگی سینمای ایران ایستادند.

منبع:

1401/03/26
00:00:47
5.0 / 5
184
تگهای خبر: بازی , جوان , خانواده , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان