توضیحات بانکی پور درباره سفارش اش پیرامون ازدواج بین المللی

توضیحات بانکی پور درباره سفارش اش پیرامون ازدواج بین المللی به گزارش جوان بین رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده درباره سفارش اش درباره ˮازدواج بین المللیˮ توضیحاتی ارائه داد و توپ را در زمین رسانه ها انداخت و اظهار داشت: به نوبه خودم از بانوانی که ممکنست از تقطیع صحبتهای من در رسانه ها آزرده شده باشند، از جانب رسانه ها عذرخواهی می کنم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، امیرحسین بانکی پور در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس، در تذکری در واکنش به اعتراض نمایندگان به صحبتهایش درباره "ازدواج بین المللی" اظهار داشت: جز انسانهای بزرگوار کسی حرمت زن را رعایت نمی کند و جز انسانهای پست کسی به زنان اهانت نمی کند.
وی اضافه کرد: برادر بزرگواری در خلال صحبتهایش تذکری به ما داد. همه ما مجلسی ها می دانیم رسانه های معاند سخنان بخصوص سخنان نمایندگان را تقطیع می کنند و به تخریب مجلس می پردازند. از نمایندگان مجلس که خودشان زمانی قربانی تقطیع شده اند، انتظار دارم هر وقت در پیامکی اظهارنظری را می خوانند ابتدا صحبتهای کامل طرف مقابل را شنیده و بعد قضاوت کنند.
نماینده اصفهان ضمن اشاره به صحبتهایش اظهار داشت: صبحتهای من در یک محیط علمی و آکادمیک بود آن جا ضمن تحلیل آماری، تاکید کردم که بحث رسانه ای نیست و در ارتباط با حوزه نظری و صاحب نظران است، گفتم آمارهای غلطی در جامعه مطرح شده که باید اصلاح شود؛ همچون این که این آمارها می گوید تعداد زنان ما بیشتر از مردان ما است، این آمار غلط است. اتفاقا مطابق سرشماری سال ۹۵ تعداد دختران و پسران مجرد آماده ازدواج هم تراز است یعنی توازن یک به یک داریم. با شرایط تسهیل ازدواج جوانان آرامش پیدا می کنند و نسبت عرضه و تقاضا متناسب است و موانعی از این باب وجود ندارد. مجلس هم در تصویب قانون جوانی جمعیت تسهیلات ازدواج را تا ۵ برابر افزایش داده است.
وی اضافه کرد: در آن سخنرانی درباره یک گروه سنی تذکر دادم که گروه سنی بانوان بالای ۳۰ سال طبق سرشماری سال ۹۵ بود که یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دختر مجرد بالای ۳۰ سال بوده و همین طور ۷۰۰ هزار خانم هستند که همسرشان را از دست داده یا جدا شدند و مجرد ماندند، جمعا ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می شوند. در آن سخنرانی گفتم چنانچه بخواهند طبق عرف ازدواج با پسران ۴ تا ۵ سال بالاتر از سن خودشان ازدواج کنند، دو سوم بانوان ما مابه ازای همسری برای آنها وجود ندارد.
در این هنگام عبدالرضا مصری رییس مجلس از بانکی پور خواست که متن سخنرانی اش در آن نشست را در مجلس بیان نکرده و تذکرش را با استناد به ماده ۷۵ بگوید.
مجددا بانکی پور توضیح داد: با عنایت به این شرایط سفارش ای درباره ازدواج همسالان کردم و گفتم که روانشناسان تایید می کنند، سن عقلی و ظاهری در ازدواج ملاک است و نه سن شناسنامه ای؛ اگر بخواهیم طبق فرهنگ غلطمان دختران با پسرانی ازدواج کنند که سنشان بیشتر از آنها است، ضربه به دختران وارد می شود در آن جلسه تاکیدم به ازدواج همسالان بود.
وی اضافه کرد: بحث دیگر که در آن محیط علمی صحبت کردم این بود که مراجعاتی داشتیم از خانم هایی که با بعضی از اندیشمندان خارج از کشور ازدواج کرده بودند اما شناسنامه ایرانی به فرزندانشان داده نشده با این که مجلس از سالها پیش قانونی در اینباره تصویب کرده بود در آن جا تاکید شد که مشکل قانونی نداریم و نباید مانع شویم. وقتی اندیشمندانی داریم که از نظر اخلاقی و اعتقادی با فرهنگ ما جور هستند و به انقلاب ما علاقه مند هستند و با یک بانوی ایرانی ازدواج کردند ما نباید شرایط ر ا برای آنها سخت نماییم.
بانکی پور اظهار داشت: در آن محفل علمی تاکید کردم که این بحث بیشتر تحلیل آماری است. اما صحبتهایم را تقطیع کرده و جو منفی ایجاد کردند. به نوبه خودم از بانوانی که امکان دارد این تقطیع ذهن آنها را آزرده کرده باشد از جانب آن رسانه های غلط عذرخواهی می کنم اما معتقدم نباید صورت مسئله را پاک کرد.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در حالیکه بانکی پور صحبتهای آخرش را مطرح می کرد برخی از نمایندگان مشخصا نمایندگان زن مجلس با صدای بلند به بانکی پور گفتند که عذرخواهی کند و یکی از نمایندگان به او اظهار داشت که «آخرش هم عذرخواهی نکردی».
منبع:

1401/03/29
16:09:03
5.0 / 5
80
تگهای خبر: ازدواج , تسهیلات , جامعه , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان