شرایط دریافت پلاک ویژه خودروی معلولان

شرایط دریافت پلاک ویژه خودروی معلولان جوان بین: معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران ضمن تشریح شرایط دریافت پلاک ویژه خودروی معلولیت، درمورد افراد دارای معلولیتی که فاقد توانایی رانندگی یا خودرو هستند هم توضیحاتی ارائه نمود.


یوسف رضایی در گفت و گو با ایسنا، درخصوص شرایط دریافت پلاک ویژه خودروی افراد دارای معلولیت، اظهار نمود: بر طبق آخرین دستورالعمل ارسال شده، صدور مجوز پلاک ویژه خودرو برای افراد دارای معلولیت منوط بر این است که افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید در اندام تحتانی و دارای خودرو و گواهینامه باشند تا بتوانند از این امتیاز جهت انجام کارهای شغلی و اجتماعی بهره مند شوند.
وی با اعلان اینکه هم اکنون تعداد متقاضیان دریافت پلاک ویژه زیاد است، اما این افراد از نظر دستورالعملی و چارچوب قانونی بهزیستی و پلیس راهور شرایط دریافت پلاک ویژه را ندارند، اظهار داشت: به همین دلیل بهزیستی برای این افراد خدمت دیگری در قالب بسته تردد در نظر گرفته است؛ بهزیستی با شهرداری توافق کرده تا افرادی که فاقد شرایط دریافت پلاک ویژه خودروی معلولان هستند، از مجوز ورود به طرح ترافیک استفاده کنند.
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران درباب افراد دارای معلولیتی که فاقد توانایی رانندگی یا خودرو هستند، اظهار داشت: برخی از افراد دارای معلولیت که فاقد گواهینامه هستند می توانند بوسیله یکی از ۶ نفر بستگان درجه یک (پدر، مادر، خواهر، بردار، همسر و فرزند) به شرط زندگی با فرد معلول از مجوز ورود به طرح ترافیک بهره مند شوند. این افراد می توانند با ورود به سایت «تهران من» و ثبت پلاک خودرو و انجام مراحل قانونی و نیز ارائه اسناد و مدارک معتبر به مددکار مربوطه، از این خدمت در طول سال استفاده کنند.
رضایی اضافه کرد: برای بهره مندی از مجوز ورود به طرح ترافیک، فهرستی از اسامی این افراد از طرف بهزیستی به شهرداری ارائه می شود.
وی اظهار داشت: همین طور برخی از افراد دارای معلولیت هستند که والدین یا سرپرست این افراد فاقد خودرو هستند که برای این افراد نیز کمک هزینه ایاب و ذهاب از طرف سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران اشاره کرد: کمک هزینه ایاب و ذهاب که هر سه ماه یکبار به افراد دارای معلولیت با شرایط ذکر شده پرداخت می شود معادل ۹۶۰ هزار تومان برای ساکنین سه شهرستان تهران، ری و شمیرانات و ۷۲۰ هزار تومان برای سایر شهرستانهای استان (به ازای یک سال پرداخت می شود) است. لازم به ذکر است که به سبب وجود محدودیت هایی در ارائه کمک هزینه ایاب و ذهاب، اولویت سازمان برای ارائه این خدمت، با مددجویانِ نیازمند به خدمات درمانی است.
بگفته رضایی، طی سال قبل ۲۴۱ فقره پلاک خودرو معلولان و ۸۶۲ مورد مجوز ورود به طرح ترافیک صادر گردیده است و به بالای ۵۵۰۰ نفر کمک هزینه ایاب و ذهاب ارائه شده است.
منبع:

1401/04/13
20:02:44
5.0 / 5
151
تگهای خبر: بهزیستی , خدمات , محدودیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان