پذیرش لطمه دیدگان منع پذیرشی در ۶ یاورشهر تهران

پذیرش لطمه دیدگان منع پذیرشی در ۶ یاورشهر تهران جوان بین: معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران از پذیرش گروههای خاص و منع پذیرش لطمه دیدگان اجتماعی در 6 مرکز در شهر تهران آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، توکلی زاده در آیین بهره برداری از ۶ مرکزپذیرش لطمه دیدگان اجتماعی خاص اظهار داشت: رفتار گروهی و فرهنگ کار جمعی در قرارگاه لطمه های اجتماعی به مدل جدیدی برای رفع لطمه های اجتماعی در سراسر کشور تبدیل گشته است البته ما در ابتدای راه قرار داریم اما مسیر و روش را درست انتخاب کردیم و اگر تلاش ها ادامه پیدا کند به نتیجه خواهد رسید. اساسا یکی از موضوعات دشوار لطمه های اجتماعی موضوع افراد منع پذیرش بود. افراد بالای ۶۵ سال سن که نمی توانستیم جایی از آنها میزبانی نماییم. همین طور افرادی که گرفتار لطمه و نامهربانی شده بودند ما جایی برای پذیرش آنها نداشتیم. اما امروز یاور شهرهای ما این افراد را پذیرش می کنند. وقتی صحبت از فقر سنی می شد، برای نوجوانانی که گرفتار لطمه شده بودند مکان تخصصی وجود نداشت اما امروز مکان تخصصی برای این افراد راه اندازی شده است.
وی افزود: از طرفی صحنه های تلخ معتاد متجاهر زخم باز که در سطح شهر مشاهده می شد، فردی که هم زمان چند لطمه را با هم داشت و نه مرکز ماده ۱۶ و نه بیمارستان این افراد را پذیرش نمی کرد اما امروز مرکز زخم بازی داریم که این افراد را میزبانی می کند. امروز مرکزی را افتتاح می نماییم که افراد را با عزت و کرامت پذیرش می کند و بانوان لطمه دیده شهر را می پذیرد. امروز می توانیم سایر لطمه های شهر را نیز در دستور کار قرار دهیم و با پیدا کردن راهکارهای جدید نسبت به حل این معضلات اقدام نماییم.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم احمدی صدر، مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران نیز اظهار داشت: به همت همه دستگاه هایی که هم افزا شدند در راه یاری رساندن به لطمه دیدگان قرار گرفتیم و امروز شاهد بهره برداری از ۶ مرکز یاور شهر بودیم. نگاه ما به این مددجویان همانند خانواده های خودمان است که بتوانیم برای آنها بهترین خدمات را ارائه دهیم.
وی ادامه داد: مرکز یا ور شهر شماره یک، ظرفیت ۵۰۰ نفری برای افراد بالای ۶۵ سال، مرکز یاورشهر شماره ۲ ظرفیت ۱۰۰ نفری برای افراد زیر ۱۸ سال، مرکز یاورشهر شماره ۳، ظرفیت ۱۵۰ نفری برای افراد زخم باز، یاورشهر شماره ۴ یا شفق سابق ظرفیت هزار نفری، یاورشهر شماره ۵ ویژه بانوان با ظرفیت ۲۰۰ نفری و یاورشهر شماره ۶ در محل اخوان سابق، ظرفیت ۱۰۰۰ نفری را داراست.
وی افزود: در مرکز یاورشهر شماره ۵ ویژه بانوان، محل پرورش گل و گیاه و یک مرکز کارآفرینی به وجود آمده تا بتوانیم علاوه بر نگهداری از مددجویان، آنان را توانمند و دارای شغل به خانه بازگردانیم.1401/05/02
10:01:12
5.0 / 5
403
تگهای خبر: بازی , جوان , جوانان , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان