طرد شدگی از خانواده و شغل، عمده مشکل ترنس ها

طرد شدگی از خانواده و شغل، عمده مشکل ترنس ها جوان بین: جوان بین: سرپرست دفتر امور لطمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن بیان این که بر طبق نرم جهانی از هر 100 هزار نفر یک نفر دارای اختلال هویت جنسیتی (افرادی که قالب شان یک جنسیت و درون آنها جنسیت دیگری است) است، خدماتی که بهزیستی به این افراد ارائه می دهد را تشریح نمود.


محمدرضا حیدرهایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روز جهانی تراجنسیتی اظهار داشت: بر طبق نرم جهانی از هر ۱۰۰ هزار نفر در جهان یک نفر مبتلا به اختلال هویت جنسیتی (افرادی که قالب شان یک جنسیت و درون آنها جنسیت دیگری است) است. در ایران نیز سازمان بهزیستی سالانه به ۸۰۰ نفر خدماتی را در این عرصه ارائه می دهد.
وی با اعلان اینکه سازمان بهزیستی متولی ارائه خدمات روانی و اجتماعی به افراد دارای اختلال هویت جنسیتی است، اضافه کرد: آنچه در این عرصه به سازمان بهزیستی تکلیف شده ارائه خدمت در حوزه های روانی و اجتماعی به این افراد است.
سرپرست دفتر امور لطمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: افراد برای دریافت این خدمات می توانند به مراکز مداخله در بحران و یا سایر مراکز سازمان بهزیستی مراجعه و خودرا به کارشناسان بخش مرتبط معرفی کنند. در حقیقت این افراد بصورت خود معرف به مراکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی مراجعه و یا با معرفی از طرف سازمان ها، نهادها، مراکز درمانی و... پذیرش می شوند.
حیدرهایی با اشاره به نحوه ارائه خدمات روانی و اجتماعی به جامعه هدف اظهار داشت: ارائه خدمات در موضوع اختلال هویت جنسیتی نسبت به سایر خدمات طولانی تر است، چونکه اگر مقرر است جراحی صورت گیرد فرد باید از نظر روحی آمادگی کامل را داشته باشد. بااینکه افراد برای انجام جراحی به سازمان بهزیستی مراجعه می کنند اما حتما باید خدمات روانشناسی و مددکاری را دریافت کرده تا متخصصان از اختلال هویت جنسیتی فرد اطمینان حاصل کنند.
وی افزود: بعد از ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی به فرد دارای اختلال هویت جنسیتی و اطمینان مددکار از شرایط او، سازمان بهزیستی وی را به مراکز درمانی جهت شروع هورمون تراپی و جراحی معرفی می کند.
حیدرهایی اشاره کرد: افراد دارای اختلال هویت جنسیتی دارای مشکلاتی هستند و گاهی تعدادی از آنها باتوجه به شهری که در آن زندگی می کنند ممکنست از طرف خانواده طرد شوند، برای اینکه تعدادی از جوامع این افراد را منحرف جنسی می دانند و همین موضوع سبب طرد شدن آنها از سمت خانواده و جامعه خواهد شد.
در این راستا سرپرست دفتر امور لطمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ارائه خدمات مالی همچون وام اشتغال و کمک هزینه های درمانی و توانمندسازی را از دیگر خدماتی که سازمان به این افرد ارائه می دهد، عنوان نمود و تصریح کرد: یکی از اشکالات افراد دارای اختلال هویت جنسیتی داشتن شغل است، اغلب زمانی که دیگران متوجه اختلال آنها می شوند از شغل شان طرد شده یا هنگامی که صاحب کار آنها متوجه موضوع می شود ممکنست به فرد لطمه برساند.
وی با اعلان اینکه با توجه به این مشکلات سازمان بهزیستی در حوزه پرداخت وام خوداشتغالی و همین طور هزینه اجاره مسکن به این افراد کمک می نماید، تصریح کرد: البته بهزیستی دراین زمینه با مشکلات مالی عدیده ای مواجه می باشد، چونکه هر ساله مبلغ زیادی به این مساله اختصاص داده نمی شود.
منبع:

1401/09/02
15:22:12
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان