زنان ۸۰ درصد تماس گیرندگان خط ملی اعتیاد

زنان ۸۰ درصد تماس گیرندگان خط ملی اعتیاد جوان بین: به گزارش جوان بین، رئیس گروه جلوگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از برقراری ۲۲۰ هزار تماس با «خط ملی اعتیاد» طی هشت ماه سالجاری اطلاع داد.


ماریت قازاریان در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که طی هشت ماه سالجاری حدود ۲۲۰ هزار نفر با خط ملی اعتیاد ( ۰۹۶۲۸) تماس گرفته اند، اظهار نمود: سوالات تماس گیرندگان اکثرا درمورد نوع مواد مخدر، کمپ ها، دستگیری و آدرس مراکز درمانی است، اما عمده ترین نوع سوالات درمورد مراکز درمانی دولتی است که اپراتورها آنها را به سمت مراکز بهزیستی ارجاع می دهند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۸۰ درصد این تماس گیرندگان زن هستند، اضافه کرد: بیشتر تماس گیرندگان زنانی هستند که اعتیاد ندارند.
رئیس گروه جلوگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سؤال که بیشترین سوالات درمورد کدام ماده مخدر است؟ اظهار نمود: هم اکنون بالاترین سوالات درمورد شیشه و بعد از آن گل است. البته این به معنای این نیست که تماس گیرندگان خودشان مصرف کننده شیشه هستند، بلکه سوالاتی که درمورد مخدر شیشه مطرح می شود بیشتر است و بعد از شیشه بیشتر سوالات در رابطه با گل است.
به گفته قازاریان، بیشتر تماس گیرندگان در سنین بین ۲۵ تا ۴۰ سال است.
وی در ادامه از برنامه سازمان بهزیستی برای توسعه فعالیت جلوگیری از اعتیاد اطلاع داد و اظهار داشت: خط ملی اعتیاد به شماره تلفن ۰۹۶۲۸، مرکز تلفنی برای عرضه راهکارهای جلوگیری از مصرف مواد، راهنمایی در زمینه درمان اعتیاد و ارجاع به مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد است و در این خصوص سازمان بهزیستی می خواهد تا سامانه ای هوشمند و در چارچوب اپلیکیشن را هم در کنار خط ملی اعتیاد فعال کند.1401/09/07
13:43:18
5.0 / 5
265
تگهای خبر: بهزیستی , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان