مدیر صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران اعلام كرد

آغاز نام نویسی تسهیلات قرض الحسنه مستمری بگیران

آغاز نام نویسی تسهیلات قرض الحسنه مستمری بگیران به گزارش جوان بین، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران، جزئیات اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مستمری بگیران این صندوق را شرح داد و اظهار داشت: ثبت نام برای دریافت تسهیلات مذکور از هفته جاری شروع شده است و همچنان ادامه دارد.


محسن کهتری در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر متولی امر بیمه اجتماعی جوامع مختلف هدف شامل ساکنین مناطق روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و همینطور شاغلین کشاورزان، قالیبافان، هنرمندان صنایع دستی و کارگران فصلی است.
وی ادامه داد: در این صندوق یک ­سوم مبلغ حق بیمه توسط بیمه شده و دو سوم آن توسط دولت بعنوان کارفرما پرداخت می شود.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران با اشاره به اینکه این صندوق در جهت عرضه خدمات کمی و کیفی مطلوب به بخشی از جامعه هدف خود که شامل مستمری بگیران بازنشسته، ازکارافتاده و بازماندگان متوفی هستند، برای نخستین بار مبادرت به اعطای تسهیلات قرض الحسنه کرده است اظهار داشت: این تسهیلات بدون ضامن، بدون وثیقه و بدون بهره، در اختیار مستمری بگیران قرار می گیرد.
کهتری افزود: تعداد افراد مشمول دریافت تسهیلات در سطح کشور ۲۲ هزار نفر است. در استان تهران، جمعاً ۲۳۰۰ خانوار مستمری بگیر داریم و از این تعداد، مستمری بگیرانی که مشمول این طرح هستند، می توانند ازآن استفاده نمایند.
وی ضمن اشاره به این که اطلاع رسانی به مستمری بگیران مشمول دریافت این تسهیلات از راه کارگزاری های بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سطح استان تهران شروع شده و هر یک از این متقاضیان با رفتن به نزدیکترین کارگزاری محل سکونت خود، می توانند نسبت به تکمیل فرم درخواست، اقدام و تسهیلات مورد نظر را دریافت نمایند اظهار داشت: ثبت نام برای دریافت تسهیلات مذکور از هفته جاری شروع شده است و همچنان ادامه دارد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران افزود: آدرس و شماره تماس ۳۶ دفتر کارگزاری استان تهران از راه سایت اینترنتی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به نشانی roostaa.ir در دسترس متقاضیان قرار دارد.1401/10/30
16:12:16
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان