عملیات های اورژانس اجتماعی با بی سیم رصد می شوند

عملیات های اورژانس اجتماعی با بی سیم رصد می شوند جوان بین: به گزارش جوان بین، سرپرست دفتر امور صدمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از طریق اندازی طرح بیسیم اورژانس اجتماعی به صورت پایلوت در استان تهران اطلاع داد.


محمدرضا حیدرهایی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در دهه فجر به صورت رسمی از بیسیم های اورژانس اجتماعی رونمایی خواهد شد، اظهار نمود: بیسیم هایی با چند قابلیت همچون ضبط صدا و ضبط تصویر در حوزه اورژانس اجتماعی وجود دارد که مقرر است در عملیات ها مورد استفاده قرار گیرد. کارکرد این بیسیم ها بگونه ای است که اگر فرد مداخله گر در عملیات نیاز فوری به کمک همکاران خود داشته باشد، می تواند از راه SOS تعبیه شده در بیسیم نیاز خویش را اعلام نماید.
وی با اشاره به اینکه هر تیم عملیات اورژانس اجتماعی دارای یک بیسیم است، اظهار داشت: علاوه بر تیم های اورژانس اجتماعی، سوپروایزر که در خط اورژانس اجتماعی استان فعالیت و عملیات را هدایت می کند و همینطور راننده خودرو هم دارای بیسیم هستند. از طرفی هم معاونت اجتماعی اورژانس اجتماعی کشور و مدیرکل دفتر صدمه های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور هم بعنوان کاربران اصلی می توانند با استفاده از این بیسیم می توانند تمام مکالمات و جریان عملیات در کشور را رصد کنند.
سرپرست دفتر امور صدمه دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درمورد مزایای استفاده از این بیسیم ها حین عملیات اورژانس اجتماعی توضیح داد: علاوه بر رصد و ضبط عملیات توسط کاربران اصلی و سوپروایزر استانی، باتوجه به این که سوپروایزرها از نظر سنوات خدمتی تجربیاتی بیشتری دارند و آموزش های بیشتری در این حوزه دیده اند، آنها می توانند در مواردی خاص بخصوص مسائل در ارتباط با خودکشی به مساله ورود و تیم را هدایت کنند و یا در موارد ویژه تر تیم به سورپروایزر کشوری وصل شود.
حیدرهایی ضمن اشاره به این که در هفته جاری طرح بیسیم اورژانس اجتماعی به صورت پایلوت در استان تهران راه اندازی خواهد شد، اعلام نمود که در دهه فجر از بیسیم های اورژانس اجتماعی به صورت رسمی در سطح کشور رونمایی خواهد شد.
منبع:

1401/11/02
12:31:15
5.0 / 5
328
تگهای خبر: آموزش , بهزیستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان