تحقق ۷۰ درصدی دولت الکترونیک در کمیته امداد

تحقق ۷۰ درصدی دولت الکترونیک در کمیته امداد به گزارش جوان بین، رئیس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد از تحقق 70 درصدی دولت الکترونیک در این نهاد اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سعید زارع زاده در حاشیه برگزاری نمایشگاه CTEX در محل غرفه کمیته امداد، اظهار داشت: این نمایشگاه فرصتی است که قابلیت های خدمت رسانی به مردم در فضای مجازی را مشاهده نماییم.
وی با اشاره به اقدامات کمیته امداد در حوزه فناوری های الکترونیک، اضافه کرد: باید با ایجاد ظرفیت سازی در فضای مجازی و تسهیل دسترسی، فاصله جغرافیایی زیاد بین افراد نیازمند برای دریافت خدمات را کاهش دهیم.
رییس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد، اظهار داشت: این که افراد بخواهند برای دریافت خدمت به کمیته امداد مراجعه حضوری داشته باشند، موضوع مطلوبی نیست و درحال ایجاد درگاه های مختلف هستیم تا از این فضا برای خدمت رسانی بهتر استفاده نمائیم.
زارع زاده اشاره کرد: هم مردم هم خیران باید با شرایط دسترسی بهتر و خدمات سهل الوصول بتوانند به سامانه های امداد متصل شوند و خدمات دریافت کرده و یا در امور خیر مشارکت کنند.
وی به ارائه ۱۲۰ نوع خدمت به مددجویان توسط کمیته امداد اشاره نمود و اظهار داشت: خدماتی همچون مسکن، اشتغال، تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، درمان، خدمات حقوقی و... که باید بتوانیم بار مراجعات را کم نماییم به همین دلیل سامانه امداد هوشمند بستر و زیرساختی است که ما را به اهداف ما نزدیک می کند. باید بتوانیم همچون سامانه اکرام ایتام، خیران را مستقیم به جامعه هدف متصل نماییم.
رییس مرکز برنامه ریزی و پژوهش کمیته امداد اظهار داشت: این نهاد جزو اولین دستگاه هایی بود که به پنجره واحد خدمات دولت پیوست و بدین سان در راه تحقق دولت الکترونیک پیشگام بوده است. اکنون وب سرویس امداد به ۲۰ دستگاه دولتی متصل است و برای جامعه هدف و خیران بوسیله سامانه امداد هوشمند عملکرد فعالیت ها توسط پنجره واحد هوشمند دولت دردسترس است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، زارع زاده اشاره کرد: تا حدود ۷۰ درصد توانسته ایم دولت الکترونیک را در کمیته امداد پیاده سازی نماییم. هنوز برای تکمیل دولت الکترونیک مسیر باقی مانده و باید از هوشمندسازی در ارائه خدمات به مددجویان کمک بگیریم و فناوری های نو درحال پیاده سازی کامل در ارائه خدمات کمیته امداد است.
منبع:

1401/11/19
11:16:04
5.0 / 5
386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان