امکان خرید اعتباری

امکان خرید اعتباری جوان بین: به گزارش جوان بین، با راه اندازی سامانه ˮبتاˮ بانک رفاه، بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی که حقوق ماهانه آنان به حساب ایشان نزد بانک رفاه واریز می شود، می توانند برای خرید اعتباری و اقساطی کالاها و ملزومات مورد نیاز خود، از تسهیلات اعتباری این بانک استفاده نمایند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سامانه بتا همچون سامانه های آنلاین و کاربردی بانک رفاه است که امکان خرید اقساطی را برای مشتریان فراهم ساخته و به منظور عرضه خدمات به افرادی کاربرد دارد که حقوق شان را از بانک رفاه دریافت می کنند. هم اکنون، مهم ترین گروهی که حقوق خویش را از این بانک دریافت می کنند، مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی هستند که می توانند با رفتن به این سامانه به نشانی https: //beta.refah-bank.ir از راه کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه، نسبت به خرید اعتباری و اقساطی از مراکز طرف قرارداد بانک رفاه اقدام نمایند.
همینطور پذیرندگان و فروشگاه های سراسر کشور که تمایل به همکاری با بانک رفاه داشته باشند، می توانند با ورود به سامانه بتا و انجام مراحل نام نویسی و رفتن به یکی از شعب بانک، در مورد عرضه خدمات خرید اقساطی و اعتباری به مشتریان این بانک همکاری کنند.
طرح های اعتباری سامانه "بتا" شامل دو طرح "الماس رفاه" و طرح "کیف پول الماس" است. در طرح "الماس رفاه" مشتریان به صورت برخط (آنلاین) احراز هویت و اعتبارسنجی شده و بدون احتیاج به رفتن به شعب بانک، اجازه نامه برداشت اقساط دریافت می کنند. در این طرح مشتریان می توانند ۶۰ درصد از حقوق دریافتی ماهانه خویش را بعنوان اعتبار پرداخت اقساط ماهانه به منظور خرید اقساطی از مراکز طرف قرارداد بانک، به صورت حضوری / غیر حضوری استفاده نمایند. در طرح کیف پول الماس هم مشتریانی که حقوق خویش را از بانک رفاه دریافت می کنند، با فعال سازی این طرح در سامانه بتای بانک رفاه و نصب اپلیکیشن مربوطه، می توانند در کیف پول اپلیکیشن، اعتبار سامانه بتا را دریافت نمایند و با استفاده از اپلیکیشن کیف پول، امکان خرید اقساطی از فروشگاه های طرف قرارداد به صورت حضوری یا آنلاین برای مشتریان مهیا است.
برپایه این گزارش، پارسال حدود ۲۷۰ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از تسهیلات خرید اعتباری بانک رفاه برای خرید کالا/خدمات مختلف بهره برده و جمعاً از ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار خرید اقساطی بهره مند شده اند.
در حال حاضر بیشتر از ۵۰۰۰ فروشگاه در سرتاسر کشور درحال همکاری با بانک رفاه در عرضه خدمات خرید اعتباری/اقساطی به بازنشستگان هستند و روند پذیرش فروشندگان و همینطور استفاده بازنشستگان از این سامانه در حال گسترش است.
بازنشستگان در هنگام خرید کالا/خدمات می توانند از راه سامانه بتا، مجوز کسر اقساط مربوطه را به بانک رفاه بدهند و بانک رفاه در موعد پرداخت حقوق بازنشستگان، اقساط مربوطه را کسر و به حساب فروشنده واریز می کند. کیف پول خرید اعتباری بانک رفاه کارگران هم جهت استفاده در فروشگاه های طرف قرارداد با همین الگو بوجود آمده و درحال توسعه است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، قابل ذکر است در سامانه بتا، پیش از هر خرید اعتباری از جانب بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، اعتبارسنجی مشتری و کنترل مواردی چون عدم وجود چک برگشتی، در قید حیات بودن مشتری، قرار داشتن مشتری در بازه سنی ۱۸ تا ۷۷ سال، عدم انسداد حساب و نداشتن بدهی معوق تسهیلاتی به صورت برخط (آنلاین) کنترل شده و ۶۰ درصد آخرین حقوق واریزی به حساب مشتری بعنوان اعتبار وی محاسبه و نمایش داده می شود.1402/02/04
16:27:30
5.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان