تامین مسكن برای همه

حذف نیازمندان، هرگز!

حذف نیازمندان، هرگز! به گزارش جوان بین، رئیس جمهور، دستگاههای در رابطه با بخش مسکن را مامور کرده تا افراد نیازمندی که توانایی پرداخت آورده اولیه را ندارند از فهرست متقاضیان پروژه های مسکونی خارج نکنند. چند روز قبل هم وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود بعد از اتمام طرح ها آورده متقاضیان را دریافت خواهد نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دولت سیزدهم می خواهد حمایت خویش را برای تأمین مسکن در استطاعت اقشار پایین جامعه افزایش دهد. امروز سیدابراهیم رئیسی ـ رئیس جمهور در جلسه هیات دولت، وزارت راه و شهرسازی و دستگاههای ذیربط را مأمور کرد تدابیر لازم را بگونه ای عمل آورند تا افراد نیازمند و واجد شرایط که از تمکن مالی برای تأمین پیش پرداخت ها برخوردار نیستند از فهرست متقاضیان در طرح مسکن خارج نشوند.
دولت می خواهد طی چهار سال چهار میلیون مسکن بسازد که هم اکنون حدود یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد به مرحله ی ساخت رسیده است. بررسی ها نشان داده است اقشار پایین از توانایی کافی برای تأمین آورده و پرداخت اقساط تسهیلات این طرح برخوردار نیستند. در ایام اخیر وام نهضت ملی مسکن از ۴۵۰ به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و سود این تسهیلات برای دهک های یک تا چهار ۲ درصد تعیین شد.
بیشتر بخوانید
اول تحویل واحد، بعد تکمیل آورده از سوی دیگر با عنایت به پایین بودن توان متقاضیان در تأمین آورده، بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی به برخی زیرمجموعه های این وزارت خانه اعلام نموده سهم آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن بعد از تکمیل واحدها از آنها دریافت شود. در این رابطه شرکت عمران شهر های جدید درحال تکمیل آورده متقاضیان از راه منابع داخلی خود است تا پروژه ها به پایان برسد.
هم اکنون تأمین مسکن اقشار پایین جامعه توسط دستگاه ها و نهادهایی همچون بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمیته امداد و بهزیستی پیگیری می شود. برنامه ساخت ۱۶۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی و ۳۶۰ هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد همچون طرح های دولت برای تأمین مسکن گروههای حمایتی به حساب می آید.
بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی در مجموع یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها، روستاها و بافت های فرسوده اجرایی و عملیاتی شده که ۱۵۰ هزار واحد به شکل گروهی، ۵۵۰ هزار واحد توسط انبوه سازان، ۱۱۵۰ واحد توسط نیروهای مسلح، ۱۰۰ هزار واحد در بافت های فرسوده، ۱۰۰ هزار واحد خودمالکی، ۲۲۰ هزار واحد مسکن روستایی، اجرایی و عملیاتی شده است.
منبع:

1402/03/11
14:57:48
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان