تعهد کمیته امداد برای ایجاد 500هزار فرصت شغلی در 1402

تعهد کمیته امداد برای ایجاد 500هزار فرصت شغلی در 1402 جوان بین: به گزارش جوان بین، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اعلان اینکه کمیته امداد متعهد است طی امسال 500 هزار فرصت شغلی برای مددجویان و اقشار نیازمند بوجود آورد، درباره ی منابع این تعهد اظهار داشت: 35 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات شبکه بانکی پیش بینی شده است و کسری منابع نیز با همکاری استانداران و منابع در اختیار آنها، جذب می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، مرتضی فیروزآبادی در بازدید از طرح های اشتغال مددجویان استان خراسان شمالی اظهار داشت: تعهد کمیته امداد در سال ۱۴۰۲ ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان و اقشار نیازمند است.
وی ادامه داد: در همین راستا ۳۵ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات شبکه بانکی پیش بینی شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، تقویت منابع تسهیلات اشتغال مددجویان را ضروری دانست و اشاره کرد: در شورای عالی اشتغال مصوب شده است تا کسری منابع برای تحقق ۵۰۰ هزار فرصت شغلی، با همکاری استانداران و منابع در اختیار آنها جذب شود.
فیروزآبادی با تأکید بر این که جهت گیری کمیته امداد به سمت تقویت کیفی طرح ها و ایجاد درآمد بیشتر برای صاحبان مشاغل است؛ بیان کرد: سمت و سوی طرح های اشتغال مددجویان به سمت طرح های حمل و نقلی همچون تراکتور و وانت، توسعه طرح های نیروگاه خورشیدی و رونق دادن به زنجیره تولید همچون نوغانداری و تولید پیله ابریشم است.
وی ضمن قدردانی از همکاری خوب بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال اظهار داشت: سال قبل پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ برای خراسان شمالی پیش بینی شده بود که ۹۵ درصد آن جذب شد.
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اشاره کرد: برای سال ۱۴۰۲ مبلغی در حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای خراسان شمالی اختصاص داده شده است که امیدواریم با همکاری خوب بانکهای عامل، این اعتبار در عرصه اشتغال جذب شود.
منبع:

1402/03/12
14:35:55
5.0 / 5
212
تگهای خبر: تسهیلات , شاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان