هوش مصنوعی بیشتر زنان را بیکار می کند

هوش مصنوعی بیشتر زنان را بیکار می کند جوان بین: به گزارش جوان بین، فارس نوشت: یک سازمان بین المللی تأثیرات هوش مصنوعی بر مشاغل مختلف را مورد بررسی قرار داده است.


مطالعه یک آژانس سازمان ملل نشان داد که هوش مصنوعی مولد احتمالا مشاغل بیشتر افراد را به صورت کامل در اختیار نخواهد گرفت، بلکه در عوض بخشی از وظایف آنها را خودکار می کند و وقت آنها را برای انجام سایر وظایف آزاد می کند.
با این وجود، این سازمان اخطار داد که کار دفتری احتمالا بیشترین ضربه را خواهد خورد و با عنایت به حضور بیش از اندازه زنان در این بخش، بخصوص در کشورهای ثروتمندتر، به صورت بالقوه به اشتغال زنان صدمه بیشتری وارد می نماید.
علاقه به هوش مصنوعی مولد و ربات های گفت و گو، ترس هایی را در مورد نابودی شغل بوجود آورده است، مشابه آن چه که در زمان معرفی خط مونتاژ متحرک در اوایل دهه ۱۹۰۰ و بعد از کامپیوتر های بزرگ در دهه ۱۹۵۰ پدیدار شد.
با این حال، مطالعه عرضه شده توسط سازمان بین المللی کار نتیجه می گیرد که بیشتر مشاغل و صنایع فقط تا حدی در معرض اتوماسیون هستند و ازاین رو احتمال بیشتری وجود دارد که به جای جایگزینی، با هوش مصنوعی تکمیل شوند. به این مفهوم که مهم ترین تاثیر فناوری احتمالا کارافزایی است.
این مطالعه می گوید شغلی که احتمالا بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد کار دفتری است که در آن حدود یک چهارم وظایف بشدت در معرض اتوماسیون بالقوه قرار دارند. اما خیلی از مشاغل دیگر، مانند مدیران و کارگران فروش، فقط به صورت جزئی در معرض فناوری قرار می گیرند.
با این وجود، این آژانس سازمان ملل اخطار داد که تأثیر هوش مصنوعی مولد بر کارمندان تأثیر دیده همچنان می تواند بی رحمانه باشد.
۵۸۵۸


1402/06/03
08:48:14
5.0 / 5
195
تگهای خبر: زنان , شاغل , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان