اینترنت بدون فیلتر برای کدام افراد ارائه می شود؟

اینترنت بدون فیلتر برای کدام افراد ارائه می شود؟ به گزارش جوان بین، گجت نیوز نوشت: اینترنت بدون فیلتر که به عنوان اینترنت طبقاتی نیز شناخته می شود به زودی ارائه خواهد شد، اما چه کسانی می توانند از اینترنت بدون محدودیت استفاده کنند؟


طی سالهای اخیر دسترسی کاربران ایرانی به خیلی از پلت فرم های خارجی محدود شده و در همین راستا خبرهایی از ارائه اینترنت بدون فیلتر یا اینترنت طبقاتی به گوش می رسد. هرچند وزارت ارتباط خبر ارائه اینترنت طبقاتی به یک طبقه خاص را تکذیب کرده، اما برای تعدادی از افراد مقرر است اینترنت پرسرعت تهیه شود.
جزییات ارائه اینترنت بدون فیلتر در ادامه به این پرسش که چه کسانی از اینترنت بدون محدودیت برخوردار خواهند شد؟ پاسخ خواهیم داد.
خبرنگاران یکی از گروه هایی محسوب می شوند که به آنها اینترنت بدون فیلتر ارائه خواهد شد. در حقیقت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۹۷ برای دریافت اینترنت بدون محدودیت درخواست داده بود که عاقبت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز موافقت نمود تا اینترنت بدون محدودیت به برخی از خبرنگاران اعلام گردد. بدین جهت خبرنگاران نیز از مزایای این طرح جدید برخوردار خواهند شد.
اساتید دانشگاه استادان دانشگاه نیز به اینترنت بدون فیلتر یا اینترنت طبقاتی دسترسی پیدا خواهند کرد. تعدادی از مسئولان در این خصوص اعلام نمودند استادان دانشگاه ها برای انجام پروژه های تحیقیاتی و پژوهشی خود به اینترنت بدون محدودیت و با سرعت بالا نیاز دارند و بنا بر این طرح ارائه اینترنت طبقاتی به آنها در دستور کار قرار گرفته است. مسئولان بتازگی اعلام نمودند فرایندهای مربوط به ارائه اینترنت باز به اساتید دانشگاه ها انجام شده و به زودی جزییات آن ابلاغ خواهد گردید.
اینترنت بدون فیلتر به توریستهای خارجی از یکی دیگر از افرادی که می توانند به اینترنت بدون فیلتر دسترسی پیدا کنند می توان به توریستهای خارجی اشاره نمود. البته مقرر است به این افراد سیمکارت بدون فیلتر ارائه شود. طی سالهای اخیر طرح ارائه سیمکارت به گردشگران عنوان شد که از مزایای آن می توان به ارائه اطلاعات مربوط به جاذبه های گردشگری در ایران به دو زبان انگلیسی و عربی، ارائه اینترنت آسان تر و غیره اشاره نمود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباب حواشی که پیرامون طرح ارائه سیمکارت بدون فیلتر مطرح شده بود عنوان نمود این طرح را او پیشنهاد داده و بر این باور است توریستهای خارجی باید حداقل خدمات را دریافت نمایند. هم اکنون هنوز مشخص نیست نحوه ارائه سیمکارت به گردشگران چگونه خواهد بود، اما احتمالاً در مناطقی نظیر فرودگاه ها که گردشگر ها در آنها حضور دارند، سیمکارت ارائه خواهد شد.
فریلنسرها و آزادکارها به عنوان اشخاص حقیقی جامعه محسوب می شوند که در شرکتها استخدام نیستند. این افراد به شکل پروژه ای و پاره وقت در عرصه دیجیتال کار کرده و کسب درآمد می کنند. در همین راستا فریلنسرها یا آزادکارها نیز جزو افرادی محسوب می شوند که به اینترنت بدون فیلتر یا اینترنت طبقاتی دسترسی پیدا خواهند کرد.
همین طور طبق بخشنامه پشتیبانی از آزادکاران فعال در عرصه اقتصاد دیجیتال که در آذر سال ۱۴۰۱ تصویب گردید، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه دارد زیرساخت های دسترسی به اینترنت پرسرعت و پایدار با سطح دسترسی مناسب را برای افراد اعتبارسنجی شده در پایگاه فراهم سازد.
۲۲۷۲۲۷


1402/06/24
22:49:27
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان