در ادامه سفر انجمن آثار و مفاخر به دوشنبه؛

خسروپناه با خیرالدین عثمان زاده دیدار کرد

خسروپناه با خیرالدین عثمان زاده دیدار کرد به گزارش جوان بین، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری تاجیکستان دیدار نمود.به گزارش جوان بین به نقل از مهر، در ادامه سفر هیأت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به «دوشنبه»، حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، با خیرالدین عثمان زاده رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری تاجیکستان دیدار و گفت و گو کرد.
در این ملاقات که با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و علیرضا حبیبی معاون امور بین الملل و استانهای انجمن و نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه برگزار شد، بر اهمیت و ضرورتِ گسترش و تعمیق روابط علمی، فرهنگی و هنری دو طرف تاکید کرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری تاجیکستان هم در این نشست اظهار داشت: تلاش ما در مرکز مطالعات استراتژیک بر اینست که ضمن امکان سنجی نیازهای دو کشور در زمینه علم و فرهنگ، سهولت لازم را در رفع نیازهای اداری و تشریفاتی در ارتباط با روابط فرهنگی دوکشور را در نهاد ریاست جمهوری و نزد رئیس جمهور تاجیکستان فراهم آوریم.
در پایان این نشست لوح زرین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از جانب محمود شالویی به رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری تاجیکستان اهدا شد و هیأت ایرانی بعد از بازدید امکنه تاریخی همچون کاخ نوروز و تندیس امیراسماعیل سامانی در «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان، این شهر را به مقصد «پنجکنت»، محل آرامگاه «ابو عبدالله رودکی» ترک کردند.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه در ادامه این سفر با حضور در شهر پنجیکت، مدفن و آرامگاه «ابوعبدالله رودکی»، مورد استقبال شهردار و مسؤلان فرهنگی و هنری این شهر قرار گرفت و به همراه رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با حضور در مزار «شیخ محمد بشارا» از علما و عرفایِ نامی تاجیکستان، با قرائت فاتحه و تاج گل یاد و نام این عالم دینی را گرامی داشت.
هیأت ایرانی در این سفر همینطور با همراهی شهردار و مدیران محلی «پنجکنت» با حضور در محل آرامگاه «ابوعبدالله رودکی» از این مکان تاریخی، ادبی و مذهبی بازدید نمودند.


منبع:

1402/07/07
12:31:41
5.0 / 5
229
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان