ابتكار مطرح كرد:

سهم ارزش كارخانگی زنان در تولید ناخالص ملی، روند انتصاب زنان در دولت قابل تقدیر و نقد است

سهم ارزش كارخانگی زنان در تولید ناخالص ملی، روند انتصاب زنان در دولت قابل تقدیر و نقد است جوان بین: معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینكه هفت معاون وزیر و 46 مدیركل خانم در دولت انتخاب شده اند، اظهار داشت: روند به كارگیری زنان در دولت هم قابل تقدیر است و هم جای نقد دارد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت با اشاره به اینكه برپایه مصوبه رئیس جمهور تا آخر دولت باید 30 درصد از پست های مدیریتی در اختیار زنان قرار بگیرد كه ما هم در این زمینه پیگیری های مستمر داریم، اظهار نمود: طی شش ماه گذشته هفت معاون وزیر و 46 مدیركل زن به مجموع دولت اضافه شدند. این روند از نظر ما قابل قبول است ولی باید تسریع شود.

وی در ادامه افزد: همه وزارتخانه ها و به خصوص استانها در این زمینه باید فعالتر شوند. من در این زمینه مكاتبه مجددی با استانداران داشته ام. وزیر كشور هم در این زمینه تلاش می كند البته باید خیلی تلاش نماییم. این انتصابات هم جای تقدیر دارد و هم جای نقد؛ البته آنچه اتفاق افتاده است نشان دهنده یك تحول رو به جلو است.

ابتكار با اشاره به اینكه روز گذشته نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده را با حضور رئیس جمهور برگزار كردیم، تصریح كرد: این ستاد یك ستاد فرابخشی و فراقوه ای است و علاوه بر رئیس جمهور در جلسه روز گذشته وزراء، معاون قوه قضائیه و نمایندگان مجلس هم حضور داشتند. در این جلسه شاخص های عدالت اجتماعی را مورد بررسی قرار دادیم و سیاست های این شاخص ها را تایید كردیم. این شاخص ها ملاك عمل ما برای بهبود وضعیت زنان خواهد بود. همینطور مصوبه ای درباره تقسیم ملی كار درباره آموزش های قبل ازدواج، حین و بعد ازدواج داشته ایم.

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخش دیگری از اظهارات خود اظهار داشت: یك كار مشترك هم با وزارت ورزش داشته ایم كه نتیجه آن مصوبه ای در مورد نشاط و تندرستی برای دختران است، زیرا یكی از معضلات دختران ما كم تحركی است كه ورزش می تواند در این زمینه كمك نماید. اگر همه دستگاه ها به وظیفه خود عمل كنند می توانیم در این زمینه به اهداف خود برسیم.

ابتكار ادامه داد: امروز در جلسه هیئت دولت گزارشی از وضعیت زنان در نقاط مختلف كشور عرضه كرده و كمبودها و همینطور دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه بهبود وضعیت زنان عرضه كردیم. مشخصا درباره اشتغال كه در سال 95 و 96 آمار بسیار خوبی از وضعیت اشتغال زنان داریم. همینطور بحث كردیم اشتغال زنان را در حوزه اشتغال غیررسمی و خانگی هم در نظر بگیریم. معاونت زنان درباره ارزش گذاری كار خانگی زنان پژوهشی انجام داده كه طبق آن تا 30 درصد ارزش تولید ناخالص ملی ما حاصل كار خانگی زنان است كه هیچ جا به حساب نمی آید.

وی تصریح كرد: طرح گفت وگوی ملی خانواده را در 11 استان كلید زده ایم و دنبال این هستیم كه گفت وگوی خانواده را از سطح خانواده آغاز نماییم، زیرا معتقدیم برای بهبود شرایط خانواده نیازمند گفت وگو در این زمینه هستیم.

ابتكار در انتها با اشاره به اینكه فردا اجلاس بین المللی زن، صلح و امنیت با حضور نمایندگان كشورهای مختلف منطقه و سفرا برگزار می شود، خاطرنشان كرد: نشست كارشناسی این اجلاس امروز برگزار می گردد. این اجلاس با همكاری وزارت خارجه است. معتقدیم زنان مسلمان می توانند در زمینه صلح نقش آفرینی كنند.
1396/12/16
18:20:05
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: ازدواج , خانواده , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان