فتاح با حضور در شورای شهر تهران اعلام كرد

دوست داشتم هاشمی شهردار تهران شود، بخشی از هزینه ساماندهی متكدیان را برعهده می گیریم

دوست داشتم هاشمی شهردار تهران شود، بخشی از هزینه ساماندهی متكدیان را برعهده می گیریم جوان بین: رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) از اعضای شورای شهر تهران درخواست نمود كه هر یك از آنها حامی یك یتیم باشند.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار داشت: سومین حضور من در شورای اسلامی شهر تهران است؛ دوبار قبلی در مسئولیت های پیشینم در شورا حضور پیدا كرده بودم. همه اینها نشان از اعتقاد من به مسئولیت جایگاه شوراست.

وی اضافه كرد: اعتقاد دارم شورا لازم است و می تواند موثر باشد. در حقیقت اگر شورا شورا باشد، میتواند اثر گذاری بسیاری در مسائل مختلف داشته باشد.

فتاح در بخش دیگری از صحبتهای خود تصریح كرد: ما علاقمند بودیم مهندس هاشمی شهردار تهران شود و این مورد را به خود ایشان هم اعلام نموده بودیم. دلیل این مورد این بود كه ایشان رای مردم و سبقه و وجاهت و متانت بالایی دارند كه از پدر مرحوم بزرگوارشان به ارث برده اند.

رییس كمیته امداد تصریح كرد: اعضای شورای اسلامی شهر تهران به افشانی رای دادند؛ افشانی زمانی كه استاندار بودند من ایشان را یك مددكار می دیدم چون كه كمكهای بسیاری به كمیته امداد كردند. شاید این مطلبی را كه می خواهم بگویم ایشان راضی نباشند: هنگام تودیع و معارفه آقای هاشمی در سمت استانداری، هدایایی كه در طول دوره دریافت كرده بودند كه ۲۲ سكه بود به ایتام و زوجهای جوان استان فارس بخشیدند. من از این اقدام ایشان درس گرفتم.

وی تصریح كرد: افشانی با هر موضع سیاسی كه دارد، ولایت مدار است و این مورد را چندین بار اعلام نموده كه تابع نظر مقام معظم رهبری است، بنابراین از انتخاب اعضای شورا قدردانی می كنم.

فتاح افزود: برخی اعضای شورا را به خوبی می شناسم و از سبقه آنها در كارهای عمرانی اطلاع دارم. بدون شك یكی از مسئولیت های اعضا در شورا انجام اقدامات عمرانی است كه انشاء الله همچون گذشته توسعه پیدا می كند؛ اما صمیمانه درخواست می كنم به مسائل نرم افزاری، اجتماعی و فرهنگی تهران توجه بیشتری داشته باشیم. چه بسا كه این اقدامات هزینه كمتری نسبت به عملیاتهای عمرانی دارد.

رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به عضویت خود در كمیته آسیبهای اجتماعی كشور و همینطور عضویت در شورای اجتماعی استان تهران اظهار داشت: درخواست می كنم كه شورای شهر تهران به مسائل اجتماعی ورود جدی تری داشته باشد. در نظام جمهوری اسلامی ما مسئولین در قبال مشكلات باید پاسخگو باشیم. مردم به شما رئیس جمهور و نمایندگان مجلس رای دادند. امام راحل فرمودند كه نیازمندان ولی نعمتان ما هستند، بنابراین به خودم و همه متذكر می شوم كه هر كجا كه هستیم باید به فكر نیازمندان باشیم و از آنها غافل نشویم. بدون شك اقدامات مناسبی در گذشته انجام شده و امروز هم ادامه دارد، اما باید رویكرد پشتیبانی از نیازمندان در جامعه را بیش از پیش پررنگ تر نماییم.

فتاح در بخش دیگری از صحبتهای خود به وجود ۸۰۰ هزار حامی یتیم در كشور اشاره نمود وافزود: بیش از ۲۰۰ هزار نفر از این حامیان، مردم تهران هستند بنابراین مردم تهران در این امر مشاركت پررنگی دارند و بزرگوارانه در امدادگری ها و كمك ها شركت می كنند به شكلی كه نه تنها به یتیمان تهران كه به یتیمان كل كشور كمك می كنند و در ابعاد مختلف انفاقات خویش را انجام می دهند.

وی تصریح كرد: در مسائل اجتماعی می خواهیم همراه شما باشیم؛ بطور قطع نمی توانیم در معضلات اجتماعی خویش را كنار بكشیم. در مساله تكدی گری ما در كنار اعضای شورا هستیم و اگر هزینه و مسئولیتی وجود دارد بخشی از آن را بر عهده می گیریم تا با یك هم افزایی میان استانداری، بهزیستی و مجموعه مدیریت شهری این مشكل را حل نماییم. بدون شك مساله كودكان كار هم باید مورد توجه قرار گیرد و با یك ریشه یابی مناسب نسبت به حل آن گام برداریم.

وی افزود: معتادان متجاهر هم كه امروز متاسفانه به صندوق های كمیته امداد تعرض می كنند باید مورد توجه قرار گیرند؛ در این موقع كمیته امداد كنار شما قرار دارد و مسئولیت هر مقدار از خانواده های این افراد كه نیاز باشد ما تحت پوشش قرار می دهیم تا نسبت به جمع آوری آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

فتاح به الكترونیكی شدن صندوق های كمیته امداد در كل كشور اشاره نمود و اضافه كرد: صندوق های ما در تهران از لحاظ زیباسازی تا حدود ۹۰ درصد مورد رسیدگی قرار گرفتند و وضعیت بهتری دارند. قصد توسعه صندوق ها را نداریم به شكلی كه در سال قبل ۱۰ درصد كاهش صندوق ها را داشته ایم. ما تلفن های گویا را جهت استفاده مردم از روش های الكترونیك جهت پرداخت كمك های خود از طرق مختلف اعلام كردیم. بطور قطع ما می خواهیم فرهنگ نیكوكاری در جامعه توسعه پیدا كند و در این مسیر بطور قطع با تعامل با شهرداری و شورا می توانیم از ظرفیتها بهره مناسبتری بگیریم.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: درخواست می كنم به صورت نمادین واقعی هر یك از اعضای شورا حامی یك یتیم باشند تا خیر و بركت آن در زندگی شورا و كار شما نمود پیدا كند. همینطور بیش از ۷۰ درصد افراد تحت پوشش ما در تهران سرپرستشان خانوم است بنابراین درخواست می كنم اعضای خانم شورای شهر تهران به این مورد ورود كنند.
1397/04/17
13:40:35
5.0 / 5
4447
تگهای خبر: جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان