خانواده، از مهم ترین علل كاهش خشونت در جامعه

خانواده، از مهم ترین علل كاهش خشونت در جامعه جوان بین: یك جامعه شناس در خراسان شمالی اظهار داشت: خانواده یكی از مهم ترین علل كاهش خشونت در جامعه است.


«مهدی نوری» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اضافه كرد: یكی از مهم ترین نهادهای اجتماعی تربیت افراد جامعه، خانواده است، چون هسته اولیه شخصیتی هر فرد در خانواده شكل خواهد گرفت كه تأثیر زیادی بر خشونت و نزاع در خراسان شمالی دارد.
وی در پاسخ به این پرسش آیا پدر و مادرهای خشن نقشی در تربیت افراد خشن دارند، افزود: كودك قبل از ورود به مدرسه تمام الگوگیری های خویش را از خانواده دریافت می كند و حتی این افراد نحوه صحبت كردن خویش را از والدین خود یاد می گیرند در نتیجه خانواده در شكل گیری رفتار اجتماعی كودك تأثیر زیادی دارد.
نوری اظهار نمود: هیچ خانواده ای بدون دعوا نیست اما اگر اعضای خانواده به یكدیگر احترام بگذارند، كودكان را از فضاهای خشن دور كنند یا حتی خانواده ها علت دعوا را آگاهانه و كامل برای كودك توضیح دهند و بیان كنند كه دیگر تمام شده است كودك راحت تر از ذهن خود پاك می كند و اگر این كار صورت نگیرد، آن اتفاق سالیان سال همراه كودك خواهد بود.
وی با اشاره به موقعیت زمانی و مكانی اظهار داشت: خشونت و نزاع در شهر بجنورد با شهر شیروان متفاوت می باشد، كه دلایلی هم چون فرهنگ خانواده ها را هم تحت تأثیر قرار می دهد و این امر هم بر روی این صدمه اجتماعی تأثیرگذار است.
وی خاطرنشان كرد: خانواده تأثیر زیادی بر خشونت و نزاع در جامعه دارد اما آن تنها دلیل نیست و عوامل متعددی وجود دارد كه با مطالعه بر روی آن ها می توان به این صدمه اجتماعی و عواملش آگاه شد.
وی ادامه داد: در بازه های سنی متفاوت فرد تحت تأثیر عوامل مختلفی می تواند باشد، بعنوان مثال در جوانی و نوجوانی بیشتر دوستان بر روی فرد تأثیر دارند تا خانواده.
نوری خاطرنشان كرد: یك فاكتور به تنهایی برای بیان علت كافی نیست و باید تمام عوامل را مورد بررسی قرار داد اما خانواده مهم ترین عامل در تربیت اجتماعی افراد است.


1397/04/19
13:20:02
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: تربیت , جامعه , جوان , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان