نوجوانان خود را از اینترنت محدود نكنید

نوجوانان خود را از اینترنت محدود نكنید جوان بین: محققان موسسات سیاست گذاری آموزشی در بریتانیا بیان می كنند محدود كردن استفاده نوجوانان از اینترنت ممكن است آنها را از مضرات شبكه‌های اجتماعی حفظ نكند، بلكه ممكن است پیشرفت مهارتهای دیجیتال آنها را مختل كرده و اجازه ندهد این نوجوانان استقامت عاطفی كافی پیدا كنند.


به گزارش سرویس بین الملل سیتنا به نقل از بی بی سی، در گزارش اندیشكده سیاست‌گذاری آموزشی در بریتانیا آمده كه محدود كردن استفاده كودكان و نوجوانان از اینترنت این فرصت را از آنها می‌گیرد كه با دشواری‌های آنلاین آشنا شده و راه‌های مقابله با آن را یاد بگیرند، مشكلاتی كه سرانجام در مقطعی با آن روبرو خواهند شد.
 
بر اساس تعریف سازمان توسعه و همكاری‌های اقتصادی دانش آموزانی كه تقریبا تمام عصر و شب خود را بعد از مدرسه در اینترنت می‌گذرانند - بیش از شش ساعت در یك تعطیل عادی آخر هفته - كاربر افراطی اینترنت محسوب می‌شوند.
 
این شامل انجام دادن تكلیف مدرسه، تماشای تلویزیون در اینترنت، وقت گذراندن در شبكه‌های اجتماعی و بازی‌های كامپیوتری می‌شود.
 
راساس آمارهای مركز آمار بریتانیا، ۵۶ درصد دانش آموزان ۱۰ تا ۱۵ ساله در یك روز عادی مدرسه سه ساعت یا بیشتر در شبكه‌های اجتماعی وقت می‌گذراند؛ در حالی كه یك سوم دانش آموزان در این سن در روزهای مدرسه اصلا به شبكه‌های اجتماعی سر نمی‌زنند.
 
به گزارش آفكام، نهاد ناظر بر رسانه‌ها در بریتانیا، ۵۹ درصد جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله در بریتانیا فكر می‌كنند كه در اینترنت بیش از حد وقت صرف می‌كنند و یك چهارم انها می‌گویند وقتی آنلاین نیستند دچار اضطراب می‌شوند.
 
در گزارش موسسه سیاست گذاری آموزشی آمده كه وقت گذراندن بیش از حد در شبكه‌های اجتماعی احتمالا یكی از نشانه‌های مشكلات روانی است و بخصوص استفاده بیش از حد از اینترنت با افسردگی مرتبط است.
 
با این حال این گزارش تاكید می‌كند كه معلوم نیست علائم مشكلات روانی نتیجه وقت گذراندن زیاد در اینترنت است یا بر عكس، وجود این مشكلات باعث افراط در اینترنت می‌شود.
 
در این گزارش آمده: "ما نمی‌گوییم كه نباید هیچ محدودیتی باشد، این به عهده خود پدر و مادرهاست. اما ما باید مطمئن باشیم كه افراد جوان مهارت دیجیتال كافی پیدا كنند مثلا به تنظیم‌های امنیتی شبكه اجتماعی اهمیت بدهند یا فرد مزاحم را مسدود كنند."
 
دولت بریتانیا می‌گوید هدف اصلی‌اش پرورش "كودكانی مقاوم و با اعتماد به نفس" است بنابراین برای امنیت اینترنتی كودكان، جلوگیری از سوء استفاده‌های آنلاین و شناسایی علائم بیماری‌های روانی در مدارس برنامه دارد.
 
كوین كورتنی دبیركل اتحادیه ملی آموزگاران بریتانیا می گوید، شركت‌های اینترنتی، خانواده‌ها و مدارس همه باید با هم مسئله شبكه‌های اجتماعی را حل گنند: "آنچه پیش روی پدر و مادرها است ارتباط زیاده‌روی در شبكه‌های اجتماعی با افزایش احتمال مشكلات سلامت روان است. برای یافتن راه‌هایی كه كودكان را مقاوم‌تر كند، لازم است شركت‌های اینترنتی مسئولانه‌تر عمل كنند و لازم والدین را توانمندتر كنیم تا از كودكان در اینترنت به بهترین شكل محافظت و پشتیبانی شود."
1396/04/11
20:21:35
5.0 / 5
5559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان