ابتكار:

شبكه سینا عاملی اثرگذار در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دانش آموزان

شبكه سینا عاملی اثرگذار در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دانش آموزان به گزارش جوان بین معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار وزیرآموزش و پرورش اظهار داشت: راه اندازی شبكه سینا، كار بزرگ و ارزشمندی است كه در كاهش صدمه های اجتماعی موثر خواهد بود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار دردیدار با وزیر آموزش و پرورش كه در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، با تجلیل از همكاریهای سازنده آموزش و پرورش با معاونت امور زنان و خانواده در دوره 4 ساله دولت تدبیرو امید خصوصا درموضوع صدمه های اجتماعی، اظهاركرد: امید است این همكاری ها در دولت دوازدهم هم ادامه یابد.
وی اضافه كرد: كتاب انسان و محیط زیست دستاورد بسیار بزرگی از همكاری های آموزش و پرورش و سازمان محیط زیست در دولت یازدهم است كه تدوین آن در مدرسه می تواند شادی ونشاط و اشتیاق را در دانش آموزان نسبت به طبیعت تولید كند.
ابتكار اظهار داشت: راه اندازی شبكه تعاملی آموزش و پرورش كار بزرگ و ارزشمندی است كه می تواند در آموزش حقوق شهروندی وهمچنین تحكیم رابطه انسان ومحیط زیست موثر باشد واز صدمه های اجتماعی پیشگیری كند.
وی ادامه داد: پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل درمناطق محروم یكی از مهم ترین موضوعات مورد همكاری آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده است و مهارت های ارتباطی هم باید با استفاده از شبكه سینا، آموزش داده شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح كرد: بلوغ دختران و ارتباط با جنس مخالف از جمله موضوعاتی است كه نیازمند آموزش علمی به مدیران، والدین و سپس دانش آموزان است كه البته این آموزش باید به طرز صحیحی عرضه شود زیرا تصیمات غلط و رفتارهای پر خطر، تخریب روحیه دانش آموزان را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: موضوعاتی مانند سلامت روحی و جسمی، مشكلات اسكلتی، اضافه وزن و كمبود ویتامین D نیازمند همكاری سه جانبه امور زنان آموزش و پرورش، معاونت تربیت بدنی وسلامت و معاونت امورزنان و خانواده رئیس جمهوری است.
عضو كابینه تدبیر وامید، كم تحركی را عامل اصلی بیماریها در زنان ایرانی دانست و اظهار نمود: متاسفانه این معضل در همه رده های سنی جامعه زنان وجود دارد ازاین رو وجود دبیر تربیت بدنی برای پایه های اول تا سوم دوره ابتدایی ضروری به نظر می رسد.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی اظهار داشت: در بعضی شهرها پارك ویژه بانوان وجود دارد كه ظرفیت بسیار خوبی برای تحرك و ورزش بانوان است اما در شهرهایی كه این پارك وجود ندارد، پیشنهاد می گردد شهرداریها با استفاده از فضای مدارس در ساعات تعطیلی، شرایط ورزش دختران و زنان را فراهم كنند.
ابتكار اظهاركرد: در بحث آموزش در دوره ابتدایی تفاوتی بین دختران و پسران نیست و رتبه یك را داریم، اما در دوره متوسطه پوشش تحصیلی دختران كمتر از پسران است.
وی اضافه كرد: طرح آموزش دختران دانش آموز و معلمان ساكن حاشیه دریاچه ارومیه با هدف اصلاح مصرف آب در حال اجرا است.


 

1396/08/21
23:42:49
5.0 / 5
5050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان