نوجوانان و جوانان ایرانی بر بام آسیا

نوجوانان و جوانان ایرانی بر بام آسیا جوان بین: شانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی آستانه قزاقستان با حضور 660 كاراته‌كا از 27 كشور در حال برگزاری می باشد، تیم ایران موفق گردید در دو بخش نوجوانان و جوانان با كسب 10 مدال طلا، 4 نقره و 6 برنز مقتدرانه به مقام قهرمانی دست پیدا كند.


در نخستین روز از این رقابت‌ها، كاراته‌كاهای جوان ایران در بخش كومیته به مصاف حریفان رفتند و در پایان به ۸ مدال رنگارنگ رسیدند. در وزن ۴۸- كیلوگرم جوانان، لیلا برجعلی در فینال برابر نماینده كشور ژاپن نتیجه را واگذار كرد و نقره گرفت. در وزن ۶۱-كیلوگرم جوانان، محمدرضا مرادی در فینال نماینده كشور میزبان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت. در ۵۳- كیلوگرم جوانان، فاطمه سعادتی در دیدار فینال با غلبه بر نماینده ژاپن مدال طلا را از آن خود كرد. در ۵۹-كیلوگرم جوانان، مبینا حیدری برنز گرفت. در ۵۹+ كیلوگرم جوانان، مینا یوسفی در فینال برابر نماینده كشور میزبان نتیجه را واگذار كرد و صاحب مدال نقره شد. در ۷۶- كیلوگرم جوانان، باربد صداقت پس از راهیابی به فینال از سد كاراته كای قزاقستانی گذشت و قهرمان شد. در وزن ۶۸- كیلوگرم جوانان، سیدعلی كریمی نیز با شكست  حریفی از چین تایپه مدال طلای قهرمانی آسیا را كسب كرد. در وزن ۷۶+ كیلوگرم جوانان نیز مجید نیكوهمت در فینال با شكست مقابل حریف قزاق نایب قهرمان شد. علیرضا علیزاده در وزن 55- كیلوگرم نیز با قبول شكست مقابل حریف خود باخت و حذف شد. در وزن 63- كیلوگرم، امیرحسین بیگدلی در جدول شانس مجدد مقابل حریف ماكائو به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد. پوریا اقدسی در 52-كیلوگرم، با پیروزی مقابل حریف عربستانی خود به مدال برنز رسید. حدیث طالبی در وزن 54+كیلوگرم، با پیروزی مقابل امارات به مدال برنز رسید. احمدرضا محمودی نیز در جدول شانس مجدد حریفانی از ازبكستان و عربستان را برد و به مدال برنز دست یافت. در كاتای انفرادی نیز زینب السادات حسینی به مدال برنز دست یافت.
روز جمعه مسابقات كاراته قهرمانی آسیا در بخش تیمی و انفرادی برگزار شد و تیم ملی كاتای جوانان پسر ایران متشكل از مهدی شجاعی، پویا حبیبی و مهدی رضایی در فینال مسابقات با پیروزی مقابل نمایندگان مالزی صاحب مدال طلا شد. تیم كاتای تیمی جوانان دختر نیز با تركیب ستاره خاكپور، آرزو لونجی و محدثه نائیجی در فینال مقابل تیم مالزی به برتری رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت. در كاتای انفرادی امید دختران، فاطمه صادقی با راهیابی به فینال و شكست نماینده مالزی به مدال طلا رسید. در كاتای انفرادی امید پسران، امیریزدان تدین در فینال برابر كاتاروی ژاپنی نتیجه را واگذار كرد و به مدال نقره دست یافت. در وزن 60- كیلوگرم امید، مهدی رحیمی نژاد با پیروزی مقابل نمایندگان هنگ‌كنگ، امارات و ویتنام راهی فینال شد. او در فینال برابر كاراته‌كایی از اردن قرار گرفت و با پیروزی مقابل حریف خود به مدال طلای این وزن دست یافت. در 55-كیلوگرم آویشن باقری نیز در فینال نماینده كشور میزبان را شكست داد و مدال طلا را از آن خود كرد. در 50-كیلوگرم، سارا بهمن یار در فینال به مصاف نماینده قزاقستان رفت و با شكست در این دیدار به مدال نقره رسید.
در پایان رقابت‌های نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا تیم كاراته ایران در این دو رده سنی با كسب ۱۰ مدال طلا، ۴ نقره و ۶ برنز فاتحانه بر سكوی اول قاره كهن ایستاد. ژاپن با 6 طلا، 4 نقره و 6 برنز در مكان دوم قرار گرفت، قزاقستان با 6 طلا، 2 نقره و 4 برنز سوم شد و اندونزی با یك طلا و یك نقره در مكان چهارم ایستاد.
امیدهای كاراته ایران(زیر 21 سال) با كسب 6 مدال طلا، 4 مدال نقره و دو مدال برنز در مجموع دو بخش كاتا و كومیته به كار خود در رقابت‌های قهرمانی رده های سنی آسیا پایان دادند.
1396/04/23
00:09:29
5.0 / 5
5474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان