اولادقباد:

نیازمند تغییر نگرش سنتی جامعه نسبت به زنان هستیم، از پتانسیل بانوان در مدیریت كلان استفاده نماییم

نیازمند تغییر نگرش سنتی جامعه نسبت به زنان هستیم، از پتانسیل بانوان در مدیریت كلان استفاده نماییم جوان بین: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما نیازمند تغییر نگرش سنتی جامعه نسبت به زنان هستیم؛ به عبارتی قوانین خوبی داریم اما به علت حاكم بودن نگاه سنتی و تبعیض آمیز، به صورت نامناسب تفسیر و اجرا می شوند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، فریده اولاد قباد در نشست هم اندیشی كمیته زنان خانه احزاب با نمایندگان زن مجلس و شورای شهر تهران با ابراز خرسندی از تعاملات دوسویه شكل گرفته بین كمیته زنان خانه احزاب با فراكسیون زنان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: خوشبختانه امروز شاهد همگامی و همسویی در میان زنان فعال سیاسی در تحقق مطالبات زنان هستیم.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های فراكسیون زنان از ابتدای عمر مجلس دهم تاكنون، اظهار داشت: فراكسیون زنان فعالیت های بسیاری در زمان بررسی برنامه ششم انجام داد كه همچون آن می توان به مصوباتی همچون طرح جامع توانمندسازی زنان، ارتقای معیشت زنان با استفاده از گسترش مشاغل خانگی و بنگاه های زودبازده و تعاونی ها اشاره نمود.
اولادقباد به مصوبه مجلس درباره بازنشستگی پیش از موعد زنان با ۲۰ سال سابقه كار اشاره نمود و اظهار داشت: این امر به معنای كاهش حضور آنان در فعالیت های اجتماعی نیست بلكه در این مصوبه به زنان برای بازنشستگی اختیار داده شده بود و الزامی برای بازنشستگی پیش از موعد آنان وجود ندارد.
وی به تصویب طرح یك فوریتی «اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی» اشاره و خاطرنشان كرد: در تصویب این طرح زنان فراكسیون از هر سه طیف اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل مشاركت داشتند. به عبارتی در مجلس زنان فارغ از نگاه های سیاسی به دنبال تحقق مطالبات زنان هستند.
این عضو فراكسیون زنان مجلس همینطور به ضرورت حفظ ارتباط دوسویه كمیته زنان خانه احزاب و فراكسیون زنان مجلس اشاره نمود و اظهار داشت: از عرضه طرح ها و پیشنهادات كمیته بانوان خانه احزاب در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استقبال می نماییم.
عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینكه سلامت شرط ضروری برای ایفای نقش های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به شمار می آید، اظهار داشت: همه انسان ها در صـورتی می توانند فعالیـت كامـل داشته باشند كه از سلامت لازم برخوردار باشند ازاین رو زنان سالم خانواده سالم و در نتیجه جامعه سالم را رقم می زنند، پس باید تلاش نماییم زنان جامعه ما از سلامت روحی و جسمی كاملی برخوردار باشند.
وی با تاكید بر اینكه سلامت روحی و روانی زنان باعث توسعه سلامت جامعه می شود، اظهار نمود: سلامت روحی، روانی، جسمی مادران و بانوان عامل پرورش و بالندگی و توسعه سلامت در خانواده و جامعه است ازاین رو در برنامه ریزی ها، تصمیم سازی ها و در عرصه اجرا باید به این موارد توجه لازم داشته باشیم.
اولاد قباد به ضرورت نیازسنجی در حوزه زنان اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای نیازسنجی می توان اولویت های مسائل زنان را مشخص و مطابق با جامعه آماری به پیگیری از دستگاه های مختلف در عرصه قانون گذاری و اجرا پرداخت.
وی با تاكید بر اینكه باید فعالان سیاسی زنان به تعیین اولویت بندی در حوزه زنان و دختران كمك كنند، اضافه كرد: جامعه ایران از خرده فرهنگ های متعددی تشكیل شده است اما برپایه جامعه آماری می توان ضرورت های حوزه زنان و دختران را مشخص كرد.
اولادقباد راهبردها و سیاست های كلان در حوزه زنان و دختران و اختصاص بودجه لازم در این زمینه را منوط به تعیین و مشخص شدن اولویت ها دانست و اظهار داشت: در این میان باید از پتاسیل زنان متعهد، متخصص، توانمند، باتجربه و كار آمد در پست های مدیریتی كلان و میانی بهره گرفت.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش فراكسیون زنان در مورد بیمه زنان خانه دار، اظهار نمود: در قانون برنامه ششم توسعه هم بیمه زنان خانه دار با داشتن حداقل سه فرزند به تصویب رسیده است.
وی در انتها با اشاره به اینكه باید قوانین تكراری و متروك در حوزه زنان حذف شود، تصریح كرد: ما نیازمند تغییر نگرش سنتی جامعه نسبت به زنان هستیم به عبارتی قوانین خوبی داریم اما به علت حاكم بودن نگاه سنتی و تبعیض آمیز، به صورت نامناسب تفسیر و اجرا می شوند.1396/10/06
19:20:00
5.0 / 5
4556
تگهای خبر: بازنشستگی , بیمه , جامعه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان