طرح مجدد احیای سازمان جوانان، جزئیات بودجه معاونت جوانان در لایحه بودجه ۹۸

طرح مجدد احیای سازمان جوانان، جزئیات بودجه معاونت جوانان در لایحه بودجه ۹۸ جوان بین: مدیركل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی بودجه سال ۹۸ برای معاونت جوانان، از طرح مجدد لایحه اصلاح ساختار دولت برای تفكیك این معاونت از وزارت ورزش در كمیسیون مشترك مجلس آگاهی داد.


امید محدث در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پیش بینی دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ نسبت به امسال، ۴۰ درصد افزایش در حوزه معاونت جوانان را نشان می دهد، اظهار داشت: سال قبل كل بودجه معاونت امور جوانان ۶۷ میلیارد تومان بود كه برای سال آینده به ۹۷ میلیارد تومان افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینكه بودجه امسال بر طبق عملكرد دستگاه ها افزایش یافته است، اظهار نمود: افزایش بودجه امسال معاونت جوانان قابل توجه است، چراكه یكی از نكاتی كه در بودجه امسال لحاظ شده این است كه اساس بودجه ریزی سال ۹۸ بر طبق عملكرد دستگاه ها بسته شده، بدین سبب افزایش ۴۰ درصدی بودجه معاونت از این جهت قابل توجه است.
مدیركل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان با اشاره به اضافه شدن دو عنوان فعالیت جدید در بودجه معاونت جوانان اشاره كرد: در مورد خانه های جوان در پارسال بودجه و ردیف خاص برای پشتیبانی از برنامه های خانه های جوان در بودجه نداشتیم. در بودجه ۹۸ این مسئله را به دولت پیشنهاد دادیم و در لایحه بودجه باز پیش بینی شده است كه یك ردیف مستقل باز تحت عنوان «حمایت از فعالیت ها و برنامه های خانه جوان» برای پشتیبانی از فعالیت های جوانان استان ها اختصاص پیدا كند كه برای این هدف هم حدود ۱.۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
محدث در ادامه از اضافه شدن بودجه برای پشتیبانی از «تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی برای جوانان» آگاهی داد و اظهار داشت: این فعالیت باز در بودجه سال۹۸ به صورت مستقل دیده شده است.
به قول وی، دو ردیف بودجه اخیر در اختیار معاونت جوانان قرار خواهد گرفت؛ پیشنهاد این دو ردیف باز از طرف خود معاونت جوانان بوده است كه با پیگیری معاونت مالی اداری وزارت ورزش در بودجه ۹۸ درج شده است.
مدیركل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در ادامه توضیح داد: یكی دیگر از نكات بودجه رشد ۱۰۰ درصدی آن در حوزه گردشگری در كل كشور است. امیدواریم ما هم با عنایت به اینكه شبكه ملی گردشگری جوانان را راه اندازی كرده ایم و سمن های حوزه جوانان در این حوزه فعال می باشند بتوانیم بخشی از این بودجه را دریافت نماییم.
محدث با اشاره به برخی گفته ها در مورد در نظر گرفتن ردیف مجزا برای تفكیك معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان در لایحه بودجه سال آینده باز اظهار داشت: در مورد تفكیك مبحثی در لایحه بودجه وجود ندارد، اما لایحه اصلاح ساختار دولت از هفته گذشته دوباره در مجلس مطرح شده و جهت بررسی مجدد به كمیسیون مشترك رفته است و بزودی به صحن علنی مجلس می رسد.1397/10/08
13:45:30
5.0 / 5
5072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان