ابتكار: شاخص های عدالت جنسیتی در بخش آموزشی تدوین شد

ابتكار: شاخص های عدالت جنسیتی در بخش آموزشی تدوین شد جوان بین: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان كرد: در ابتدای دولت دوازدهم شورای عالی اداری تصویب و رئیس جمهور ابلاغ نمود كه ۳۰ درصد از پست های مدیریت دولتی تا آخر دولت دوازدهم بر مبنای شایستگی و توانمندی در اختیار زنان قرار گیرد. نخستین كارنامه استانداران حدود دو ماه پیش و اول این كارنامه وزرا حدود یك ماه پیش ابلاغ گردیده كه به صورت كلی در استان ها ۶۰ درصد افزایش انتصاب زنان و در ستاد دستگاه ها و وزارتخانه ها به صورت كلی ۱۶/۵ درصد افزایش انتصاب زنان وجود داشته است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در گردهمایی سراسری مشاوران امور زنان سراسر كشور ضمن تشكر و قدردانی به علت نگاه حرفه ای، تخصصی و همه جانبه وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دكتر بطحایی نگاه ویژه ای در ارتباط با حوزه زنان و خانواده در وزارت آموزش و پرورش دارد كه این نگاه بسیار مهم و محوری است و از این نگاه همكاری بین بخشی چندین تفاهم نامه را با یكدیگر اجرایی كردیم و شاهد تحولات و نتایج خوبی در این زمینه هستیم.
ایشان در ادامه با اشاره به چهل سالگی انقلاب عظیم اسلامی اظهار داشت كه همه ما از پیروزی انقلاب اسلامی شادمانیم، اما مردم در عین حال نسبت به شرایط موجود و انتظاراتی كه از آینده و چشم انداز دارند كه متوجه می شویم دغدغه های زیادی داریم. این انقلاب مبتنی بر ارزش های متعالی شكل گرفته است بنابراین هر چقدر نتوانیم ارزش های متعالی و آرمان های خویش را به تحقق نزدیك نماییم طبیعتا نگرانی های زیادی تولید می شود و این مسئله از دغدغه های ماست تا بازبینی و تجدید قوا نماییم و ضعف و نقصان خویش را ببینیم.
ابتكار در ادامه با اشاره به اینكه در چند زمینه مشخص با وزارت آموزش و پرورش همكاری هایی داریم اظهار داشت: یكی از همكاریهای ما با وزارت اموزش و پرورش در چارچوب سیاست های كلان است. سیاست های خانواده و سیاست هایی كه ریاست جمهوری به صورت تخصصی اولویت هایی را در حوزه زنان و خانواده ابلاغ كرده اند.
ابتكار افزود: به صورت مشخص در زمینه كودكان بازمانده از تحصیل در جهت عدالت جنسیتی با وزارت آموزش و پرورش فعالیت هایی داشتیم كه مشخصاً از ناحیه شیرآباد و روستاهای ایرانشهر بازدید كرده ایم و فعالیت هایی انجام شده است. حل كردن مشكلات به صورت موردی هرچند دشوار، اما اصولی است. لازم است در دسترسی به همه خدمات و امكانات شرایط مساوی و برابری برای دختران فراهم نماییم. باید در مورد نواحی ای كه شكاف هایی در آنجا وجود دارد توجه گردد.
به قول وی، شاخص های عدالت جنسیتی با كمك آموزش و پرورش در بخش آموزشی تدوین شده كه بر مبنای مصوبه ستاد ابلاغ گردیده است. در مبحث عدالت جنسیتی در حوزه آموزشی چند مسئله مهم وجود دارد كه به بخش هایی از آن پرداخته شده است.
ایشان در ادامه با اشاره به گفت وگوی ملی خانواده كه طرحی ملی است اظهار داشت: این طرح در همه استانها كلید خورده است. مشكلات مختلفی حوزه خانواده را تهدید می كند و لازم است كه به سراغ آن مشكلات برویم. بخش های متولی دنبال موضوعات هستند. اختلال ارتباط یكی از مسائل عمده و اصلی خانواده های ایرانی است.
خانواده های ایرانی گرفتار لكنت زبان و ناتوانی در مهارت های شنیداری هستند كه این مسئله می تواند به بخش های كلان هم تسری یابد.
ابتكار افزود: برای طرح گفت وگوی بین نسلی همكاری خوبی پارسال با وزارت آموزش و پرورش انجام شده است. همینطور موافقتنامه ای با انجمن اولیا و مربیان نهایی شده كه بحث گفتگو را هم با این انجمن پیگیری می نماییم و امیدوارم بتوانیم برنامه ها را برای سال آینده استمرار دهیم. همینطور در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث سلامت و آموزش را پیگیری می نماییم.1397/11/04
13:14:54
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: آموزش , خانواده , خدمات , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان