ابتكار اعلام كرد

آمار 3 درصدی دختران بازمانده از تحصیل، روند مثبت تحولات جامعه زنان ایران

آمار 3 درصدی دختران بازمانده از تحصیل، روند مثبت تحولات جامعه زنان ایران جوان بین: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، روند تحولات جامعه زنان ایران را مثبت و پیشرو خواند و اظهار داشت: آمار بازماندگی از تحصیل دختران از ۳۸ درصد طی چهار دهه اخیر به سه درصد رسیده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با كیت گیلمور - معاون كمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در محل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده ملاقات كرد.
معصومه ابتكار در این دیدار بطور مبسوط به حوزه های مختلف حضور زنان مانند آموزش عالی و ورزش پرداخت و به بهبود وضعیت بهداشت و سلامت زنان، مادران و كودكان اشاره نمود.
وی بر تدوین و ارائه لوایح قانونی گوناگون به نفع زنان اصرار كرد و اظهار داشت: روند تحولات جامعه زنان ایران مثبت و پیشرو بوده و زنان ایرانی در هر حوزه ای كه لازم بوده ورود كرده و موفق بوده اند.
ابتكار با انتقاد از تحریم های ظالمانه مقابل ایران، افزود: درحالی كه تحریم ها اثرات منفی اقتصادی بر ایران و حتی در زمینه سلامت و تغذیه، پزشكی، كیفیت زندگی، كشاورزی و محیط زیست می گذارد و نقض واضح حقوق بشر است، رویكرد زنان ایرانی تلاش بیشتر در عرصه تولید و كارآفرینی بوده و مرزهای نوینی را در این زمینه ایجاد خواهند كرد.
معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مفهوم عدالت جنسیتی به جای برابری جنسیتی، اشاره كرد: این مفهوم در كشورهای اسلامی مورد استقبال واقع شده است. سوژه خانواده در ایران از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، بنا بر این این معاونت سوژه مهارت ارتباطی برای توانمندسازی خانواده و گفتگو در آن و گفتگوی بین نسلی را مورد دقت و پیگیری قرار داده است.
وی با اشاره به لزوم ارتقای كیفیت زندگی دختران، از همكاری با وزارت آموزش و پرورش برای رفع مشكل دختران بازمانده از تحصیل گفت و اشاره كرد: آمار بازماندگی از تحصیل دختران از ۳۸ درصد طی چهار دهه اخیر به سه درصد رسیده است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همین طور از خدمات اورژانس اجتماعی كشور در مقابله عملی با خشونت مقابل زنان و كودكان بعنوان تجربه ای موفق در ایران یاد كرد.
در این نشست، كیت گیلمور - معاون كمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با اشاره به صحبت های معاون رئیس جمهور ایران، آنرا از منظر چشم انداز منطقه ای خوب و افتخارآمیز عنوان نمود و اظهار داشت: صحبت های دكتر ابتكار در خصوص همراه نبودن جامعه بین المللی در توجه به پیشرفت های ایران را درك می نماییم.
كمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با اشاره به اینكه در ایران شاهد تغییرات مهمی بوده ایم، اضافه كرد: ما به دنبال روابط سالم و جدیدی با ایران و معاونت امور زنان و خانواده هستیم.
ویل پاركس - نماینده یونیسف باز در این نشست نسبت به تحریم های علمی تحمیل شده بر ایران ابراز تاسف كرد و اظهار داشت: تحریم های علمی غیرمنصفانه به ایران تحمیل شده، در صورتیكه علم و سیاست باید از هم جدا باشند.
وی با استقبال از تبادل تجربیات، توجه به گفتگو در خانواده و تحمل یكدیگر برای داشتن رابطه بهتر در خانواده را از چالش های مطرح در خیلی از كشورهای جهان دانست و اظهار داشت: داشتن مهارت شنیدن و اختصاص دادن وقت به یكدیگر با وجود فناوری های جدید اهمیت بیشتری یافته و تقویت مهارت ارتباطی بسیار مهم می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده، در این دیدار لیلا فلاحتی - مدیركل امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده و فروزنده ودیعتی - مدیركل حقوق بشر و زنان وزارت امورخارجه حضور داشتند.1397/12/17
00:39:22
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان