پرداخت بیمه بیكاری به كارگران بیكار شده ناشی از سیل

پرداخت بیمه بیكاری به كارگران بیكار شده ناشی از سیل جوان بین: مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود: مقرری بیمه بیكاری به تمام كارگران بیكار شده ناشی از سیل پرداخت می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، كریم یاوری با اشاره به برقراری بیمه بیكاری برای كارگران بیكار شده ناشی از سیل در دو استان شمالی كشور تصریح كرد: حسب دستور و تاكید وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از لحظات اولیه وقوع سیل در استان های گلستان و مازندران تمام امكانات زیر مجموعه های وزارتخانه در اختیار تأمین نیازهای هموطنان سیل زده قرار گرفته و تا رفع نیازها، كمك رسانی ادامه می یابد.
وی ادامه داد: تمامی كارگران بیمه پرداز مشمول قانون كار و تأمین اجتماعی كه در اثر سیل، بنگاه های اقتصادی و كارگاه های آنها صدمه دیده، تا بازسازی و رفع مشكل و بازگشایی كارگاه برابر با تبصره (۲) ماده (۲) قانون بیكاری و مطابق جدول ماده ۷ به میزان سابقه پرداخت حق بیمه، تحت پوشش دریافت مقرری بیمه بیكاری قرار می گیرند.
وی افزود: برای آن دسته از كارگران مزد بگیر كه توسط كارفرمایان حقوق آنها پرداخت شده و فاقد بیمه پردازی هستند، پیشنهادی را با تأیید و امضای وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به دولت عرضه خواهیم داد تا بعد از تصویب در هیئت دولت برای مدت كوتاه چند ماهه مقرری معادل حداقل مزد مصوب شورای عالی كار برای آنان در نظر گرفته شود.
وی تاكید كرد: ساز و كار، نحوه و چگونگی پرداخت مقرری بیمه بیكاری به كارگران فاقد بیمه پردازی در اثر سیل بعد از عرضه و پیشنهاد توسط این وزارتخانه، تصویب هیئت دولت و تأمین و تخصیص اعتبار از جانب سازمان برنامه و بودجه مشخص خواهد شد.
یاوری اضافه كرد: بنگاه های اقتصادی كه در اثر سیل گرفتار حادثه و خسارت شده اند، برای بازسازی و راه اندازی مجدد توسط وزارتخانه های صادر كننده مجوز تأسیس و بهره برداری و از جانب دولت مورد حمایت و اعطای تسهیلات قرار خواهند گرفت.
وی تصریح كرد: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ضمن تاكید به تمامی زیرمجموعه های وزارتخانه برای كمك به حادثه دیدگان و تأمین نیازهای اولیه و حمایت اجتماعی از آنها، برای صیانت از نیروی كار و راه اندازی بنگاه های اقتصادی حادثه دیده و در جهت احیای اشتغال مجدد كارگران دستور تشكیل كارگروهی ویژه را صادر كرده است.
طبق گزارش مركز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كارورفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: بیمه شدگانی كه به دلیل بروز حوادث قهریه و غیر مترقبه از قبیل سیل و غیره بیكار شوند، در صورتیكه سابقه پرداخت حق بیمه آنها كمتر از ۶ ماه باشد، مطابق با مشمولینی كه ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه دارند، از مقرری بیمه بیكاری استفاده می نمایند.1398/01/22
23:31:16
5.0 / 5
4252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان