آماده باش مراكز درمانی تامین اجتماعی در مناطق سیل زده، كمبود دارو نداریم

آماده باش مراكز درمانی تامین اجتماعی در مناطق سیل زده، كمبود دارو نداریم جوان بین: مدیركل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینكه در استان های سیل زده به هیچ وجه كمبود دارو وجود ندارد و نیازهای دارو و تجهیزات تامین شده است اشاره كرد: مراكز درمانی تامین اجتماعی ۱۰۰ درصد آماده بودند و الان هم در حال آماده باش هستند. علاوه بر این استان های معین باز آماده خدمت رسانی هستند.


سیدمجید صادقی راد در گفت و گو با ایسنا، درباره خدمات رسانی درمانی به سیل زدگان و وضعیت مراكز درمانی تأمین اجتماعی در استان های حادثه دیده اظهار نمود: از آنجائیكه از شروع وقوع سیل، طراحی مدیریت بحران برای كشور وجود داشت، تمهیداتی را اندیشیده بودیم.
وی ادامه داد: در چارچوب یك كار شبكه ای، ارتباط استان های درگیر سیل با حوزه ستاد درمان مركزی و اداره كل درمان مستقیم برقرار بود. كمیته مدیریت بحران استان ها باز فعال شده و استان هایی كه درگیر سیل نیستند باز برای كمك رسانی آماده هستند. ما همراهی لازم را با ستاد بحران داریم.
مدیركل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه، اقدامات حین آب گرفتگی و تدابیر پس از آن اظهار داشت: بعنوان مثال سیل شیراز، قریب الوقوع بود اما باز هم تمهیداتی پیش از آب گرفتگی نظیر ایجاد سدهای شنی برای پیشگیری از ورود آب به بیمارستان انجام شد و از سویی آمادگی برای تخلیه سریع بیمارها و انتقال آنها به بیمارستان دیگر باز وجود داشت.
صادقی راد افزود: البته این یك امر دوطرفه است؛ ممكن بود بیمارستان دیگری باز با مشكل روبرو شود كه ما آمادگی پذیرش بیماران آنها را داشتیم. ستاد مدیریت بحران استان تعیین می كرد كه كار به چه شكل صورت گیرد. در استان گلستان مركز درمانی در آق قلا نداریم ولی تیم های پزشكی و پرستاری هر روز به منطقه اعزام و اگر خدماتی نیاز بود نمایش می كردند.
وی با اشاره به اینكه در استان لرستان باز بیمارستان درود تأمین اجتماعی درگیر شد اظهار داشت: البته آب گرفتگی زیاد نبود ولی به سبب اتصال برق، برخی تجهیزات ما لطمه دید ولی خدمت رسانی متوقف نشد. در پلدختر یك مركز درمانی خوب و تازه تأسیس داریم كه آب گرفتگی در آن بسیار بیشتر بود و طبقه اول مركز را كاملاً درگیر و خساراتی هم وارد كرد. سریعاً اقدامات لازم برای جبران مشكلات و رفع نیازهای مركز انجام و درمانگاه، شرایط خدمات رسانی را پیدا كرد.
مدیركل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی افزود: در استان خوزستان باز درمانگاهی در سوسنگرد داریم كه در معرض خطر بودنش مطرح است و تخلیه طبقه اول آن انجام شده است. وضعیت بیمارستان آبادان نگران كننده تر است. هنوز آب گرفتگی رخ نداده، ولی بیمارستان آمادگی تخلیه بیماران را دارد.
صادقی راد با اشاره به اینكه در استان های سیل زده به هیچ وجه كمبود دارو وجود نداشته و نیازهای دارو و تجهیزات تأمین شده است اصرار كرد كه مراكز درمانی تأمین اجتماعی ۱۰۰ درصد آماده بودند و الان هم در حال آماده باش هستند. علاوه بر این استان های معین باز آماده خدمت رسانی هستند.
وی با اشاره به جمع آوری كمك های پرسنل تأمین اجتماعی برای هموطنان سیل زده، از فراهم شدن تمهیداتی به منظور حمایت و كمك به پرسنل تأمین اجتماعی كه منازلشان در سیل تخریب شده آگاهی داد و عنوان كرد: در صددیم تا منابعی تأمین و به همكارانمان برسانیم.1398/01/23
13:25:35
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: بحران , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان